کدخبر: 9817 تاریخ انتشار:

ریزش بیش از ۱۰۰ دلاری قیمت جهانی طلا/ عقب نشینی طلای آب شده از کانال ۶ میلیون تومان

در اولین روز هفته، هر قطعه سکه تمام طرح قدیم ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید نیز ۱۵ میلیون و ۱۸۰ هزار تومان تعیین شد.

ریزش بیش از ۱۰۰ دلاری قیمت جهانی طلا/ عقب نشینی طلای آب شده از کانال ۶ میلیون تومان

به گزارش منیبان؛ محمد کشتی آرای کارشناس بازار طلا و سکه با اشاره به روند نزولی بهای طلا در بازار جهانی اظهار داشت: امروز قیمت هر اونس طلا به ۱۷۰۹ دلار رسید که به طور متوسط ۳۴ دلار کاهش قیمت دارد. این در حالی است که در هفته های گذشته نیز ۶۷ دلار افت قیمت را به ثبت رسانده بود. بنابراین در مدت ده روز گذشته، بهای هر اونس طلا در بازار جهانی، ۱۰۱ دلار عقب نشینی داشته است. وی ادامه داد: به دنبال کاهش قیمت طلا، فلزات دیگر همچون نقره، پلاتین، پالادیوم، مس، روی و نیکل هم با کاهش قیمت روبرو بوده است. وی افزود: قیمت هر اونس نقره به ۱۸ دلار و ۸۳ سنت و هر اونس پلاتین نیز به ۸۳۲ دلار رسید.

کشتی آرای در ادامه گفت: بر این اساس در معاملات امروز (شنبه ۲۵ تیرماه ۱۴۰۱) بازار طلا و سکه تهران، هر قطعه سکه تمام طرح قدیم ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید نیز ۱۵ میلیون و ۱۸۰ هزار تومان تعیین شد. همچنین نیم سکه به رقم ۸ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و ربع سکه نیز به ۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید. سکه یک گرمی بانک مرکزی نیز ۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان دادوستد شد.

همچنین قیمت هر مثقال طلای آب شده نیز به ۵ میلیون و ۹۸۰ هزار تومان رسیده است که نسبت به پایان هفته قبل، افت قیمت دارد. هر گرم طلای ۱۸ عیار در معاملات امروز به یک میلیون و ۳۸۰ هزار تومان رسید. بر این اساس هر گرم طلای ۲۰ عیار، یک میلیون و ۵۳۳ هزار تومان، هر گرم طلای ۲۱ عیار یک میلیون و ۶۱۰ هزار تومان، هر گرم طلای ۲۲ عیار یک میلیون و ۶۸۷ هزار تومان و یک گرم طلای ۲۴ عیار نیز یک میلیون و ۸۴۰ هزار تومان تعیین شد.

وی در پایان با اشاره به اینکه روز پنجشنبه حباب سکه به یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده بود افزود: امروز حباب هر قطعه سکه تمام طرح جدید به یک میلیون و ۶۵۰ هزار تومان افزایش پیدا کرده است. البته این رقم به نسبت قیمت های داخلی است. در نتیجه بر اساس قیمت جهانی طلا، حباب سکه رقم بیشتری است.

منبع: ایبنا

وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار
  • ۱۲ ساعت
  • ۲۴ ساعت
  • ۴۸ ساعت