کدخبر: 9284 تاریخ انتشار:

کاهش ۴۲ دلاری قیمت طلا در بازار‌های جهانی

از روز گذشته تا صبح امروز چهارشنبه، قیمت طلا در بازار‌های جهانی بیش از ۴۲ دلار در هر اونس کاهش یافت.

به گزارش 9 صبح؛  به نقل از سایت معتبر گلد پرایس (goldprice)، قیمت نقدی طلا صبح امروز چهارشنبه پس از تعطیلات چهارم ژوئیه در ایالات متحده کاهش یافت و به زیر سطح حمایت اخیر یعنی ۱۸۰۰ دلار در هر اونس رسید.

دامنه این کاهش ۴۲ دلاری از ۱۸۱۲ دلار در هر اونس از پایان معاملات روز گذشته به ۱۷۷۰ دلار در ابتدای معاملات امروز مربوط می‌شود.


کاهش ۴۲ دلاری قیمت طلا در بازار‌های جهانی
دلیل این کاهش قیمت، رویگردانی سرمایه گذاران از طلا به دلایل ریسک پذیری یا شکار بازده نیست، بلکه افزایش بیش از حد دلار در صبح امروز است که تقریباً بر هر دارایی اصلی دیگر (به جز ایالات متحده آمریکا) فشار نزولی قوی اعمال می‌کند.

ارزیابی خزانه داری‌های رایج کنونی مبنی بر اینکه این حرکت اساساً در مورد ترس از رکود است (نه فقط در ایالات متحده، بلکه در سراسر جهان) احتمالاً دقیق است.

از سوی دیگر بالا رفتن نرخ اشتغال در آمریکا به سیاست‌های سخت‌گیرانه فدرال‌رزرو در مورد بالا بردن نرخ بهره ادامه خواهد داد. سیاستی که قیمت طلا را تحت فشار قرار می‌دهد. پیش‌بینی سخت‌تر شدن شرایط اقتصاد هم ریسک‌پذیری سرمایه‌گذاران را در بلندمدت تحت تأثیر قرار می‌دهد.

همچنین تحت تاثیر این کاهش قیمت جهانی، نرخ برخی فلزات گرانبهای دیگر مانند نقره و پلاتینیوم هم دچار کاهش قیمت شد. نکته جالب توجه اینکه نرخ پالادیوم با افزایش 4 دلاری همراه بود!

کاهش ۴۲ دلاری قیمت طلا در بازار‌های جهانی

وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار