کدخبر: 8717 تاریخ انتشار:

آخرین وضعیت مسکن خبرنگاران و هنرمندان

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره نهایی شدن ساخت و تکمیل مسکن خبرنگاران خبر داد و اعلام کرد که این موضوع اواسط یا اواخر تیر ماه نهایی می‌شود و اکنون به سرعت کارهای آن مشخص شده است.

به گزارش 9 صبح، «محمد مهدی اسماعیلی» روز چهارشنبه درباره آخرین اقدامات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ساخت و تحویل مسکن خبرنگاران گفت: سال گذشته توافق نامه‌ایی را با وزارت راه و شهرسازی امضا کردیم و امسال آن را به ۲۴ هزار نفر افزایش دادیم و در همین زمینه چند روز پیش با مسوولان همین وزاتخانه نشستی برگزار و تفاهم‌نامه جامعی را به امضا رساندیم.

بیشتر بخوانید آخرین وضعیت اموال مکشوفه از سارقان بانک ملی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: مظمون این تفاهم‌نامه درباره رفع مسکن هنرمندان و پیشکسوتان که رئیس جمهور در ماه رمضان دستور داد و هم برای اهالی رسانه و مطبوعات است و تلاش داریم که با یک تسهیلات ارزان قیمت در جاهای مناسبی در کنار شهرهای بزرگ به ویژه تهران و کلانشهرها این اتفاق مهم بیفتد. همچنین  وزارت راه‌ و شهرسازی همکاری بسیار خوبی با ما در این زمینه دارد که امیدواریم یک اتفاق مهم را در حوزه خدمات مسکن به اهالی فرهنگ و هنر رسانه شاهد باشیم.

اسماعیلی درباره نهایی شدن ساخت و تکمیل مسکن خبرنگاران اعلام کرد که دو هفته برای آن فرصت تعیین شده است این موضوع اواسط یا اواخر تیر ماه نهایی می شود و اکنون به سرعت کارهای آن مشخص است که انشاالله محقق می شود.

ترمیم حقوق خبرنگاران در دستور کار

عضو کابینه دولت رئیسی درباره اقدام وزارت فرهنگ در ترمیم حقوق خبرنگاران گفت: خبرنگارانی که در جایگاه‌های رسمی مانند فعالیت دارند براساس قوانین خودشان دنبال می شود و اکنون افزایش حداقل حقوق ها برای افرادی که خارج از این هستند اتفاق افتاد. اما برخی خبرنگاران را داریم که به طور دائمی فعالیت ندارند و مساله در این است که این موضوع به معاونت مطبوعاتی سپرده شد.

اسماعیلی در ادامه از بررسی دو لایحه مهم این وزارت‌خانه در کمیسیون فرهنگی دولت خبر داد و گفت: این لایحه با هدف ارتقا کار حرفه‌ای رسانه‌ایی است که هرهفته در کمیسیون فرهنگی مفاد آن به تصویب می‌رسد و به زودی این لایحه برای تصویب به هیات وزیران ارسال می شود. در واقع کار زیر بنایی که در ارتقا وضعیت حوزه‌های فرهنگی و هنری و رسانه‌ایی آغاز کردیم، آثار آن در فعالیت‌های آینده نمایان خواهد شد.

منبع: ایرنا

وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار