کدخبر: 8633 تاریخ انتشار:

شرایط لازم برای دریافت وام 3 میلیارد تومانی

بانک توسعه تعاون به منظور حمایت از کلیه شرکت‌ها و اتحادیه‌های تعاونی طرحی به نام «حاتم» را تدارک دیده که در قالب آن وام 3 میلیارد تومانی به متقاضیان واجد شرایط پرداخت می‌شود. این تسهیلات برای خرید یا تعویض کالاهای سرمایه‌ای، ماشین آلات و ادوات مورد نیاز متقاضیان به کار می‌رود.

به گزارش 9 صبح، وام طرح حاتم فقط به فعالان بخش خدمات تعلق می‌گیرد. این تسهیلات در قالب قرارداد مرابحه به مشتریان واجد شرایط اعطا می‌شود. افرادی که مایل به دریافت این تسهیلات هستند باید در یکی از شعب بانک، سپرده قرض الحسنه داشته باشند. این نوع وام به ارائه سند ملکی یا ملک و جواز کسب هم احتیاج دارد. سود این وام 18 درصد و حداکثر مدت زمان بازپرداخت آن 48 ماه اعلام شده است.

با توجه به مبلغ، میزان سود و مدت زمان بازپرداخت، هر قسط این وام 88 میلیون و 124 هزار و 999 تومان خواهد بود. کل سود وام، یک میلیارد و 229 میلیون و 999 هزار و 944 تومان و مجموع رقم تسهیلات و سود آن، 4 میلیارد و 237 میلیون و 959 هزار و 944 تومان است.

 

بانک توسعه تعاون؛ مجموعه حامی تعاونی‌ها

سال 1388 صندوق تعاون کشور در راستای اجرای اصل 44 قانون اساسی با سرمایه اولیه 500 میلیارد تومانی به بانک توسعه تعاون تبدیل شد. این بانک یکی از مجموعه‌های دولتی و زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است. کمک به توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور از طریق بخش تعاونی‌ها، تشویق و تقویت اشخاص حقیقی و حقوقی برای سرمایه گذاری به شکل تعاونی، کمک به حضور فعال و ایفای نقش موثر تعاونی‌ها در بازار بورس، سرمایه و بازارهای بین المللی و … از جمله اهداف بانک توسعه تعاون اعلام شده‌اند. به گفته البرز محمدی، مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون، این بانک همچنان به دنبال توسعه ظرفیت تعاونی‌ها است و هم افزایی بانک و صندوق موجب تسهیل فعالیت این بخش‌ها شده است.

این مجموعه تاکنون درخصوص فعالیت‌های خود جوایز و تقدیرنامه‌های مثل جایزه مسئولیت اجتماعی 1400، نشان بنگاه‌های اقتصادی برتر جهش تولید 1399 و … را به دست آورده است.

انتهای پیام

وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار