کدخبر: 8348 تاریخ انتشار:

میوه ارزان شد

رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی گفت: با توجه به تنوع میوه های نوبرانه، قیمت تمامی اقلام میوه نسبت به هفته گذشته ۱۰ درصد کاهش داشته است.

به گزارش منیبان به نقل از ایسکانیوز، مصطفی دارایی نژاد گفت: قیمت تمامی اقلام میوه، صیفی و فرنگی جات نسبت به هفته گذشته ناشی از فراوانی عرضه ۱۰ درصد کاهش قیمت داشته است.

او قیمت هر کیلو زردآلو را ۳۰ تا ۶۰ هزار تومان، آلبالو را ۲۰ تا ۳۰ هزار تومان، گیلاس را ۴۰ تا ۹۰ هزار تومان، توت فرنگی را ۱۵ تا ۷۰ هزار تومان، گوجه سبز را ۱۰ تا ۶۰ هزار تومان، انگور یاقوتی را ۳۰ تا ۴۵ هزار تومان و هلو را ۲۰ تا ۲۷ هزار تومان اعلام کرد.

محصولقیمت هر کیلوگرم
زردآلو۳۰ تا ۶۰ هزار تومان
آلبالو۲۰ تا ۳۰ هزار تومان
گیلاس۴۰ تا ۹۰ هزار تومان
توت فرنگی۱۵ تا ۷۰ هزار تومان
گوجه سبز۱۰ تا ۶۰ هزار تومان
انگور یاقوتی ۳۰ تا ۴۵ هزار تومان
هلو۲۰ تا ۲۷ هزار تومان

دارایی نژاد می گوید، هم اکنون قیمت هر کیلو هندوانه با نرخ ۵ تا ۶ هزار تومان، طالبی ۸ تا ۱۴ هزار تومان، ملون ۸ تا ۱۱ هزار تومان، جانا ۸ تا ۱۱ هزار تومان و خربزه ۱۰ تا ۱۳ هزار تومان، خیار اصفهان ۶ تا ۱۰ هزار تومان و خیار بوته ای ۷ تا ۱۱ هزار تومان در میدان مرکزی عرضه می شود.

محصولقیمت هر کیلوگرم
هندوانه۵ تا ۶ هزار تومان
طالبی۸ تا ۱۴ هزار تومان
ملون۸ تا ۱۱ هزار تومان
جانا۸ تا ۱۱ هزار تومان
خربزه۱۰ تا ۱۳ هزار تومان
خیار بوته ای ۷ تا ۱۱ هزار تومان
موز۳۰ تا ۳۶ هزار تومان
انبه۳۵ تا ۵۰ هزار تومان

رئیس اتحادیه بارفروشان گفت: قیمت کنونی هر کیلو موز ۳۰ تا ۳۶ هزار تومان، انبه ۳۵ تا ۵۰ هزار تومان و هر کارتن آناناس ۶۰۰ تا ۸۵۰ هزار تومان است و تا پایان فصل گرما تغییری ندارد، اما با حذف ارز ترجیحی قیمت نسبت به قبل افزایش داشته است.

بررسی ها از سطح بازار نشان می دهد که قیمت کنونی هر کیلو گیلاس ۶۵ تا ۱۵۰ هزار تومان، آلبالو ۳۰ تا ۶۰ هزار تومان، زردآلو ۴۵ تا ۹۵ هزار تومان، توت فرنگی ۳۰ تا ۱۰۰ هزار تومان، گوجه سبز ۲۵ تا ۷۰ هزار تومان، هندوانه ۶ تا ۱۰ هزار تومان، خربزه ۱۳ تا ۲۰ هزار تومان، طالبی ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان، ملون ۱۳ تا ۱۸ هزار تومان و جانا ۱۳ تا ۱۸ هزار تومان بوده که نسبت به هفته های اخیر در بازار ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش داشته است.

مسئولان اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی اذعان می‌کنند که با وجود تنوع میوه و فراوانی کمبودی در عرضه نداریم و با رسیدن محصولات دوره شهری پیش بینی می شود که در هفته آتی در تمامی ۶۶ قلم میوه، صیفی و فرنگی جات حداقل ۱۰ درصد کاهش قیمت داشته باشیم.

انتهای پیام/

وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار