کدخبر: 8230 تاریخ انتشار:

تکلیف جاماندگان یارانه نقدی خرداد چه می شود؟

بیست و یکم خردادماه مرحله دوم یارانه نقدی جدید قابل برداشت شد و سرپرستان خانوار اجازه استفاده از این مبلغ را داشتند. اگر تکلیف معترضان و جاماندگان دریافت یارانه هم مشخص شود، آن‌ها نیز امکان دریافت یارانه را دارند.

به گزارش 9 صبح؛ همزمان با اعطای یارانه نقدی جدید، گروهی از مردم از لیست یارانه بگیران حذف شدند و عده‌ای هم به میزان دریافتی یارانه خود اعتراض داشتند. بنا بر تقسیم کاری که اتفاق افتاده، سازمان هدفمندی یارانه‌ها مسئولیت رسیدگی به ثبت نام جاماندگان را برعهده گرفت. وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم به این تقاضاها و انطباق وضعیت درآمدی جاماندگان با دهک‌های مشخص شده پرداخت. هنوز فرآیند پایش ثبت نام کنندگان دریافت یارانه و معترضان به آن کاملا انجام نشده است. در صورتی که صلاحیت این گروه‌ها تایید شود، دولت یارانه معوق این افراد را پرداخت خواهد کرد. به گفته دولت، جاماندگان طرح یارانه مشروط دریافت می‌کنند.

 

فرآیند پرداخت یارانه نقدی جدید

یارانه جدید از ماه گذشته به خسابان صاحبان خانوار واجد شرایط واریز شد. مبلغ این یارانه براساس موقعیت درآمدی خانوارها تفاوت داشت. میزان یارانه برای خانوارهای دهک‌های اول تا سوم 400 هزار تومان و برای خانواده‌های چهارم تا نهم 300 هزار تومان اعلام شد.

هدف دولت از پرداخت یارانه با مبالغ جدید این بود که خانوارهای کم درآمد و دارای سطح متوسط امکان خرید اقلام ضروری را به نرخ شهریورماه سال گذشته داشته باشند. اقلام ضروری مورد نظر خانوارها هم مواردی مثل روغن، برنج، لبنیات، مرغ و … است که نبود آن‌ها زندگی خانوارها را دشوار می‌کند.

بر اساس دهک بندی صورت گرفته، گروهی که در دسته دهم قرار می‌گیرند به دلیل تمکن مالی، یارانه دریافت نخواهند کرد. براساس پیش بینی‌ها قبلی 90 درصد از جمعیت کشور باید یارانه نقدی جدید را دریافت کنند.

انتهای پیام

وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار