کدخبر: 7961 تاریخ انتشار:

دولت در تعطیلات نیمه خرداد چقدر گندم خرید؟

شرکت بازرگانی دولتی ایران اعلام کرد: خرید تضمینی گندم از کشاورزان در سراسر کشور حتی در روزهای تعطیلِ نیمه خرداد ماه نیز ادامه یافت.

به گزارش 9 صبح، شرکت بازرگانی دولتی ایران اعلام کرد: خرید تضمینی گندم از کشاورزان در سراسر کشور حتی در روزهای تعطیلِ نیمه خرداد ماه نیز ادامه یافت تا با فعالیت ۵ هزار نفر از عاملان تشخیص و ذی‌حساب در مراکز فعال خرید، در مجموع بالغ بر ۲۰۰ هزار تن محصول از گندمکاران خریداری شود.

در این گزارش آمده است: در شرایطی که مراکز اداری و دستگاه‌های دولتی در سراسر کشور طی روزهای سیزدهم تا پانزدهم خرداد تعطیلات رسمی را سپری می‌کردند اما “مدافعان امنیت غذایی” در سراسر کشور، در حال فعالیت بی‌وقفه برای تأمین کالاهای اساسی و ضروری مردم بودند.

فعالیت شبانه‌روزی عوامل تأمین انواع کالاهای اساسی شامل گندم، برنج، شکر و روغن از مبادی داخلی و خارجی در تمام ایام سال حتی در روزهای تعطیل نیز ادامه دارد و در تعطیلات سه ‌روزه نیمه خرداد، ۵ هزار عامل تشخیص و ذی‌حساب، هر روز بیش از ۶۵ هزار تن از محصول گندمکاران را در سراسر کشور، خریداری و ذخیره‌سازی کردند.

به گزارش تجارت نیوز، گفتنی است‌‎؛ خرید تضمینی گندم از چهارم فروردین‌ ماه در کشور آغاز شده و مراکز خرید بدون یک روز تعطیلی، محصولات کشاورزان ۲۶ استان کشور را خریداری می‌کنند و در دو ماه و نیمی که از آغاز خرید تضمینی این محصول راهبردی گذشته است، ۴۱۵ هزار و ۳۳۸ محموله گندم توسط این مراکز از گندمکاران تحویل و خریداری شده است.

وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار