کدخبر: 7794 تاریخ انتشار:

حقوق‌ها در چه زمانی افزایش خواهد یافت؟+ جزییات

سازمان اداری و استخدامی کشور برای اصلاح حقوق و مزایای کارمندان دولت لایحه‌ای را تدوین و به هیئت دولت ارسال کرده است.

به گزارش 9 صبح؛ حقوق کارمندان از هزینه های مهم دولت است. حقوق کارمندان امسال 10 درصد افزایش دارد. حقوق کارمندان هرساله افزایش می یابد. حقوق کارمندان سال گذشته 25 درصد افزایش یافت. برای اطلاعات بیشتر درباره حقوق کارمندان با این خبر همراه باشید.

اواخر اردیبهشت ماه امسال سازمان اداری و استخدامی کشور، لایحه اصلاح تبصره ۱۲ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور موضوع اصلاح برخی احکام مربوط به حقوق و دستمزد را به دفتر هیئت دولت ارسال کرده است.

بر این اساس در هفته نخست خرداد ماه نیز دفتر هیئت دولت در خصوص لایحه مذکور از وزیر کار، وزیر اقتصاد، وزیر بهداشت، وزیر دادگستری و معاون حقوقی و رئیس سازمان برنامه و بودجه درخواست بررسی و اعلام نظر فوری داشته است.

بر مبنای مکاتبه زیر، در صورتی که وزرا و معاونین مربوطه ظرف یک هفته نسبت به لایحه پیشنهادی نظری ارائه نکنند به‌معنای موافقت با پیشنهاد سازمان اداری و استخدامی تلقی خواهد شد.

منعطف نمودن نحوه تعیین حقوق کارمندان شرکت نفت، ایجاد کد یکتای پرداخت به کارکنان و دسترسی برخط امور استخدامی به آنها، اصلاح منابع درآمدی متناسب با مصارف اصلاحی و همچنین اختیار افزایش ۱۰۰درصدی امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری از جمله محورهای این لایحه پیشنهادی مهم است.

روز متوالی بازنشستگان تأمین اجتماعی استان زنجان در اعتراض به افزایش57درصدی حقوق حداقل بگیران و 38درصدی(515هزار تومان)سایر سطوح طبق مصوبه شورای عالی کار و تأمین اجتماعی مقابل ساختمان استانداری زنجان تجمع کردند.

تجمع کنندگان با بیان اینکه مسئولان استان بدون پاسخ به خواسته‌های آنان ،گفتند : متاسفانه مسئولان سازمان در بازگشت از جلسات اداری با عبور از جمعیت معترضان جوابی به ما ندا ند و در دفتر کار خود مستقر شدند.

 همچنین بازنشستگان و کارکنان شرکت مخابرات منطقه زنجان و اعضای شرکت تعاونی مسکن دانشگاه علوم پزشکی نیز مقابل دفتر مدیر مخابرات منطقه و استانداری در اعتراض به عدم پرداخت حقوق ماهیانه تجمع اعتراضی کردند.

مطالبه به حق بازنشستگان که باید از حق خودشان و صندوق بازنشستگی سازمان تأمین اجتماعی تأمین شود، به بهانه خلق پول و تورم‌زایی به درهای بسته خورد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سومین ماه سال در حال سپری شدن است اما کماکان خبری از افزایش حقوق دستمزد بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی نیست؛ این افراد و خانواده‌های آنها کماکان منتظر عملی شدن وعده‌های دولت هستند.گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سومین ماه سال در حال سپری شدن است اما کماکان خبری از افزایش حقوق دستمزد بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی نیست؛ این افراد و خانواده‌های آنها کماکان منتظر عملی شدن وعده‌های دولت هستند.

وزیر کار و رفاه اجتماعی نیز در تازه ترین اظهار نظرهای خود بیان داشته است که دولت هنوز وقت نکرده است توافق ارائه شده را بررسی کند.

گفتنی است که به تاخیر افتادن افزایش حقوق بازنشستگان موجب گلایه بازنشستگان شده است.

بازنشستگان بر این عقیده هستند که سازمان تامین اجتماعی با بیمه آنها سرپا ایستاده است و این افزایش حقوق به موقع حق آنها است و دولت تنها باید بدهی خود را به این سازمان پرداخت کند و نباید در تصمیم گیری آن دخالت کند.

در حالی که بازنشستگان بر این عقیده هستند که افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی نباید به دست دولت بیافتد اما مسئولین این سازمان کماکان چشم انتظار تصمیمات هیئت دولت هستند.

تا پایان هفته جاری، خرداد ۱۴۰۱ به نیمه خود می‌رسد. چنانچه در هفته‌های پیشرو تکلیف افزایش حقوق کارگران بازنشسته در هیات دولت روشن نشود، به احتمال قوی بازنشستگان تامین اجتماعی در پایان خرداد نیز به صورت علی‌الحساب مستمری می‌گیرند.

همچنان از افزایش حقوق تامین اجتماعی خبری نیست، خرداد ۱۴۰۱ کم کم به نیمه نزدیک می‌شود اما هنوز هیات دولت از تصویب افزایش حقوق کارگران بازنشسته خودداری می‌کند.

وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار