کدخبر: 7788 تاریخ انتشار:

وزیر کار: نظر دولت درباره افزایش حقوق کارگران اعلام می‌شود

«حجت الله عبدالملکی» امروز جمعه در دیدار با کارگران و بازنشستگان شرکت سنگ آهن مرکزی ایران در بافق،با بین این مطلب تصریح کرد: جامعه کارگری برای امام(ره) همواره یک جامعه بسیار مهمی بوده است و چه قبل از انقلاب و هم بعد انقلاب تاکید زیادی در مورد این قشر داشتند.

به گزارش 9 صبح؛ وی با قرائت بخشهایی از بیانیه امام در سال 57 به مناسبت روز کارگر، عنوان کرد: به جرئت می گویم در چند ماه گذشته اقداماتی که برای جامعه کارگری انجام شده در 20 سال گذشته بی سابقه بوده است.

وزیر تعاون با بیان این که خوشبختانه در هفته آینده نظر نهایی دولت در مورد حقوق کارگری اعلام خواهد شد، گفت: رفاه کارگران برای دولت انقلابی در اولویت است و در همین راستا نیز رشد بی سابقه‌ای را در افزایش حقوق کارگران در سال جاری شاهد بودیم.

وی در این رابطه از کارفرمایان کشور جهت اجرای این مصوبه قدردانی کرد و گفت: خوشبختانه قریب به اتفاق کارفرمایان کشورمان این مصوبه را اجرا کرده‌اند که جای قدردانی دارند.

عبدالملکی با بیان این که بر رعایت حقوق کامل کارگران تاکید داریم، گفت: دولت و شخص آقای رئیس جمهور به دنبال هر اقدامی برای رفاه کارگران و بازنشستگان کارگری هستند.

وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: معتقدیم تکمیل زنجیره ارزش در خود منطقه باید متناسب و در حد انتظار ایجاد شود و طرح‌های افتتاح شده امروز مجموعه سنگ اهن مرکزی نیز در همین راستا بوده است.

به گفته وی، طرح افزایش خلوص باطله های معدن که در این مجموعه 70 میلیون تن است و نیز آغاز عملیات اجرایی کارخانه آهن اسفنجی بافق با 1.7 میلیون تن محصول از جمله این طرحهای مفید در آینده این منطقه است.

منبع: ایسنا

وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار