کدخبر: 7539 تاریخ انتشار:

تصمیم جدید برای نهاده‌‌‌های وارداتی

معاون وزیر جهادکشاورزی گفت: با موافقت وزیر جهاد، مقرر شد مرغداری‌‌‌های گوشتی که تا تاریخ ۲۱اردیبهشت اقدام به خرید نهاده کرده‌‌‌اند، نهاده‌‌‌های خود را با قیمت یارانه‌‌‌ای دریافت کنند.

به گزارش 9 صبح به نقل از وزارت جهادکشاورزی، حسین دماوندی‌‌‌نژاد با بیان اینکه این امر به کاهش هزینه‌‌‌های مرغداران منجر می‌شود، اظهار کرد: شرکت پشتیبانی امور دام مکلف شده است تا ۱۰۰‌هزار تن ذرت و ۴۰‌هزار تن کنجاله سویا را از تجار وارد‌کننده به قیمت ریالی خریداری و با عقد قراردادی، نهاده مدت‌‌‌دار در اختیار مرغداران قرار دهد. اگر تقاضا برای این امر افزایش یابد، مقدار نهاده‌‌‌ها را افزایش خواهیم داد.

وی با اشاره به تخصیص اعتبار ۲۰‌هزار میلیارد تومانی به دامداران و مرغداران کشور، افزود: تاکنون ۱۶‌هزار و ۵۰۰میلیارد تومان آماده شده و شعب بانک‌‌‌ کشاورزی سراسر کشور نیز مکلفند سرعت اعطای تسهیلات را افزایش دهند و در کوتاه‌‌‌ترین زمان ممکن، تسهیلات را در اختیار دامداران و مرغداران متقاضی قرار دهند.

دماوندی‌‌‌نژاد با اشاره به کاهش قیمت جوجه یک‌روزه در کشور گفت: برنامه‌‌‌ریزی برای صادرات جوجه یک‌روزه به تعداد ۱۰میلیون قطعه در دستور کار قرار گرفته است. وی با اشاره به اصلاحات طرح هدفمندسازی یارانه‌‌‌ها، ادامه‌‌‌ داد: هرساله در اردیبهشت‌ماه شاهد آرام‌شدن بازار و کاهش تقاضا هستیم و امسال نیز تقارن این ماه با اتمام ماه رمضان و اصلاحات موجود باعث شد تا کاهش تقاضا بیشتر به چشم بیاید، اما این کاهش قطعا مقطعی است.

معاون تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی در خصوص طرح تولید قراردادی گوشت قرمز در کشور نیز اظهار کرد: اجرای این طرح در دوره خشکسالی کنونی، بهبود وضعیت تامین دام سنگین روستایی، برنامه‌‌‌ریزی برای تولید، ایجاد تعادل بین عرضه و تقاضا و بی‌‌‌نیاز کردن کشور از واردات را به همراه خواهد داشت. وی افزود: اجرای طرح تولید قراردادی باعث ارتقای کیفیت و بهبود راندمان لاشه گوشت‌قرمز می‌شود.

منبع: دنیای اقتصاد

وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار