کدخبر: 6923 تاریخ انتشار:

برنامه ریزی سایپا برای تولید سه محصول جدید تا پایان سال

گروه خودروسازی سایپا در بیانیه‌ای از برنامه ریزی برای عرضه ۳ محصول جدید تا پایان سال ۱۴۰۱ خبر داد.

به گزارش 9 صبح؛ برنامه ریزی سایپا برای تولید سه محصول جدید تا پایان سالبه گزارش خبرگزاری صداوسیما از سایپا؛ در این بیانیه آمده است: بر اساس فرمایشات و رهنمود‌های مقام معظم رهبری، این مجموعه با تکیه بر توان مهندسان، مجموعه‌های دانش بنیان و جامعه کارگری خود در مسیر ارتقای کیفیت و افزایش تولید گام بر می‌دارد.

 بر این اساس گروه خودروسازی سایپا در مدت ۴ ماه (۳ ماه و ۲۷ روز)، بیش از ۲ هزار طرح ارتقاء کیفیت محصول در فرآیند تولید و زنجیره تامین قطعات را تعریف کرده و در دست اجرا دارد که در راستای توجه به خواسته‌های مردمی در رشد کیفیت محصولات گروه خودروسازی سایپا انجام می‌شود.

بر اساس این گزارش کاهش تعداد خودرو‌های ناقص از دیگر برنامه‌های این خودروساز در مدت یاد شده بود که پیش بینی می‌شود تا پایان اردیبهشت ماه تعداد خودرو‌های کف پارکینگ سایپا به ۲۰ هزار دستگاه کاهش پیدا کند. ضمن اینکه سایپا در افزایش میزان تولید ۳ درصد جلوتر از برنامه فروردین ۱۴۰۱ است یعنی می‌بایست بر اساس برنامه در فروردین ۲۰ هزار و ۱۳۴ دستگاه خودرو تولید می‌کرد که به ۲۰ هزار ۸۴۵ دستگاه افزایش یافت.

همچنین از ابتدای سال جاری تا ۱۸ اردیبهشت بیش از ۳۵ هزار دستگاه انواع محصولات در گروه خودروسازی سایپا تولید شد که حدود ۹۰ درصد آن (حدود ۳۲ هزار دستگاه) عبور مستقیم بوده و در فرآیند تحویل به فروش قرار گرفته است. این در حالی است که امسال که به نام دانش بنیان نامگذاری شده، همکاری گروه خودروسازی سایپا با وزارت دفاع در حوزه قطعات الکترونیکی و دانش بنیان ۱۰ برابر خواهد شد.

بر اساس این گزارش سایپا قصد دارد در اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی، سهام درون گروهی خودروسازی سایپا را با رعایت اصل اهلیت واگذار کند.

وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار