کدخبر: 6669 تاریخ انتشار:

ایران خودرو دیگر قرعه کشی برگزار نمی‌کند

در حالی که ایران خودرو اوایل هفته شرایط شرکت در جدیدترین قرعه کشی فروش دو محصول خود را کرد، وزیر صمت با صدور بخشنامه‌ای انجام هرگونه قرعه‌کشی توسط این خودروساز را ممنوع اعلام کرد.

به گزارش منیبان، سیدرضا فاطمی‌امین، وزیر صمت دولت سیدابراهیم رئیسی که اوایل زمستان سال گذشته وعده داده بود از سال 1401 قرعه کشی متوقف می‌شود، در روز عید فطر به خودروسازان دستور داد که از این پس صرفا در سامانه‌ای که توسط سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان ایجاد می‌شود، محصولات خود را عرضه کنند.

وزارت صمت هدف از این تصمیم را افزایش رضایت‌مندی مردم، ایجاد شفافیت و عرضه عادلانه‌تر همه خودروهای تولیدی اعلام کرد. با این توصیف به نظر می‌رسد مرحله جدید قرعه‌کشی ایران‌خودرو، آخرین باری است که این خودروساز اقدام به فروش مستقیم و مستقل محصولاتش می‌کند.

 

12 هزار نفر به دنبال یک خودرو

ایران خودرو در حالی با ممنوعیت قرعه‌کشی مواجه شد که در دوره قبل قرعه‌کشی محصولاتش که اوایل اردیبهشت‌ماه برگزار شد، چهار میلیون و ۷۹۴ هزار و ۱۶۶ نفر برای خرید ۴۰۰۰ خودرو اقدام کرده بودند. براین اساس شانس برنده شدن هر نفر ١ به ۱۲۴۳ برآورده شده است.

در آن مرحله قرعه‌کشی، یک میلیون و ۵۹۲ هزار و ۲۰۹ نفر برای 1500 دستگاه پژو پارس XU۷P و دو میلیون و ۵۴۰ هزار و ۱۹۱ نفر برای 1500 دستگاه پارس tu۵ ثبت‌نام کردند. ۴۸۴ هزار و ۳۶۷ نفر نیز برای 500 دستگاه راناپلاس پانوراما و ۱۷۷ هزار و ۳۹۹ نفر برای 500 دستگاه راناپلاس درخواست داشتند. براین اساس شانس برنده شدن برای خودرو پژو پارس XU۷P یک به ۱۰۶۱، برای پارس tu۵ یک به ۱۶۹۳، برای راناپلاس پانوراما یک به ۹۶۸ و برای راناپلاس یک به ۳۴۵ بوده است.

وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار