کدخبر: 6568 تاریخ انتشار:

رئیس‌جمهور چه دستور مهم اقتصادی را صادر کرد؟

مواد غذایی> اقتصاد غذا - رئیس‌جمهور به دستگاه‌های مسئول برای مقابله مؤثرتر با قاچاق کالاهای اساسی با فوریت دستور داد.

به گزارش 9 صبح؛ در جلسه امروز ستاد هماهنگی اقتصادی دولت که به ریاست حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی تشکیل شد، راهکارهای جدیدی برای مبارزه مؤثر با قاچاق و خروج کالاهای اساسی از مرزهای کشور مطرح و تصویب شد.

رئیس‌جمهور، دستگاه‌های اجرایی و انتظامی را موظف کرد با فوریت اقدامات لازم برای جلوگیری خروج غیرقانونی و قاچاق کالاهای اساسی را از کشور انجام دهند.

در این جلسه همچنین با هدف تنظیم بازار، کنترل قیمت‌ها و جلوگیری از گران‌فروشی پیشنهاد شد به سازمان تعزیرات حکومتی اختیارات بیشتری داده و مجازات‌های گرانفروشی تشدید شود تا با کمک وزارت جهاد کشاورزی و سازمان حمایت از تولیدکننده و مصرف‌کننده اقدامات مؤثرتری برای مبارزه با گران‌فروشی و احتکار کالاها انجام دهند و مقرر شد با فوریت فرآیند قانونی برای تصویب و اجرای این پیشنهاد طی شود.

در این جلسه همچنین وزارت امور اقتصادی و دارایی گزارشی از وضعیت بازار رمزارزها در جهان و کشورمان ارائه و پیشنهادهایی را برای ساماندهی و مدیریت بازار رمزارزها در داخل مطرح کرد که مقرر شد ستاد هماهنگی اقتصادی دولت در این زمینه بررسی‌های بیشتری انجام دهد و به صورت راهکار اجرایی تصمیمات خود را مصوب کند.

وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار