کدخبر: 6477 تاریخ انتشار:

شرط فروش سهام عدالت مشخص شد!+ جزییات

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در مورد زمان معاملاتی شدن سهام عدالت گفت: شورای عالی بورس هنوز در این زمینه تصمیم نگرفته است.

به گزارش 9 صبح؛ مجید عشقی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در مورد اینکه چه زمانی معاملاتی شدن سهام عدالت آغاز می‌شود، گفت: شورای عالی بورس هنوز در این زمینه تصمیم نگرفته است.

او افزود: ‌ابتدا باید آ‌ئین‌نامه اجرایی سهام عدالت اصلاح و تصویب شود که هنوز روند اصلاح آن تمام نشده است بعد از آن باید ترتیبات برگزاری مجامع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی انجام شود سپس شورای‌عالی بورس در مورد معاملاتی شدن سهام عدالت تصمیم‌گیری می‌کند.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار این را هم گفت: اول باید در آئین‌نامه اجرایی که توسط یک کارگروه انجام می‌شود روش برگزاری مجامع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی مشخص شود انتخابات هیأت مدیره شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی انجام شود و روال این شرکت‌ها به حالت عادی برگردد، صورت‌های مالی شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی به صورت شفاف روی کدال قرار گیرد و بعد از آن در مورد معاملاتی شدن سهام عدالت در شورای‌عالی بورس تصمیم‌گیری می‌شود.

 

عمده سود سهام عدالت قبل از سال جدید پرداخت شد

عشقی همچنین در مورد سود سهام عدالت گفت: عمده سود سهام عدالت قبل از سال جدید پرداخت شد در مورد سود شرکت‌های غیربورسی حاضر در پرتفوی سهام عدالت هم سود ناچیزی در حد زیر ۱۰ درصد از کل سود پرداخت شده باقی مانده است که برنامه‌ریزی می‌کنیم چگونه پرداخت شود و هنوز در این زمینه هم تصمیم‌گیری نشده است.

براساس این گزارش، سهام عدالت مرکب از پرتفوی ۴۹ شرکت است که ۳۶ شرکت بورسی و ۱۳ شرکت غیربورسی است و این سهام متعلق به ۴۹ میلیون ایرانی است و از این ۴۹ میلیون نفر ۳۰ میلیون نفر روش مدیریت غیرمستقیم یعنی از طریق شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی را برگزیده‌اند و حدود ۱۹ میلیون نفر روش مدیریت مستقیم را انتخاب کرده‌اند و درحال‌حاضر این سهام در بورس قابل خرید و فروش نیست برای معاملاتی شدن آن اول باید آئین‌نامه اجرایی اصلاح و بعد از آن با مصوبه شورای‌عالی بورس معاملات آن آغاز شود.

منبع: فارس

وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار