کدخبر: 6470 تاریخ انتشار:

عراق چه شرطی برای پرداخت بدهی خود به ایران گذاشت؟

سرپرست وزارت برق عراق تاکید کرد: در سفر اخیر به تهران در خصوص واردات گاز از ایران به عراق در تابستان به توافق رسیدیم و طرف ایرانی متعهد شد که نیروگاه‌ها و واحدهای تولید برق را تجهیز کنند.

به گزارش 9 صبح؛ سرپرست وزارت برق عراق که اخیرا سفری به تهران داشت اعلام کرد که این کشور درخصوص پرداخت بدهی‌های خود به ایران و از سرگیری واردات گاز با طرف ایرانی به توافق رسیده است.

عادل کریم، سرپرست وزارت برق عراق در گفت‌وگو با خبرگزاری رسمی عراق (واع) تاکید کرد: در سفر اخیر به تهران در خصوص واردات گاز از ایران به عراق در تابستان به توافق رسیدیم و طرف ایرانی متعهد شد که نیروگاه‌ها و واحدهای تولید برق را تجهیز کنند.

 

انتظار داریم در فصل تابستان و زمستان تامین گاز به خوبی انجام شود

سرپرست وزارت برق عراق اظهار کرد که بغداد به خاطر واردات گاز از ایران بدهی‌هایی به تهران دارد و برای پرداخت این بدهی‌ها به توافق رسیدیم، آنها اوضاع عراق را می دانند و انتظار داریم که در فصل تابستان و زمستان تامین گاز به خوبی انجام شود.

 

کمبود گاز در سطح جهانی

عادل کریم در ادامه خاطرنشان کرد که تامین گاز در سطح جهانی نیز با کمبود مواجه است و این سوخت به یک کالایی بسیار مهم تبدیل شده است و دستیابی عراق به گاز یک دستاورد به شمار می‌رود.

 

تاکید وزیر نفت ایران بر تداوم همکاری‌ها بین ایران و عراق

همچنین، جواد اوجی، وزیر نفت ایران روز چهارشنبه در دیدار با عادل کریم، وزیر برق عراق و هیات همراه بر توسعه هر چه بیشتر همکاری‌ها در حوزه نفت و گاز تاکید کرد و گفت: امیدوارم در این چند روزی که در ایران هستید تصمیم‌های خوبی اتخاذ شود.

وزیر برق عراق نیز در این دیدار ایران را کشور دوست خواند و افزود: خوشحال هستم که برای دومین بار شما را ملاقات می‌کنم. ما دوست شما هستیم و دوست داریم همکاری‌های دو کشور تداوم یابد.

دو طرف در این دیدار بر توسعه هر چه بیشتر همکاری‌ها به‌ ویژه در بخش گاز تأکید کردند.

منبع: ایسنا

وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار