کدخبر: 6454 تاریخ انتشار:

قیمت نفت در بازار جهانی افزایش یافت

رشد نسبی قیمت نفت برنت و نفت آمریکا در معاملات امروز بازار جهانی انرژی رقم خورد.

به گزارش 9 صبح،  قیمت نفت برنت در معاملات امروز بازار جهانی انرژی، ۱۵ سنت بالا رفت و به ۱۰۵ دلار و ۴۷ سنت در هر بشکه رسید.

قیمت نفت آمریکا هم ۱۴ سنت رشد کرد و هم اکنون ۱۰۲ دلار و ۱۶ سنت در هر بشکه خرید و فروش می‌شود.

به گزارش پایگاه رسمی سازمان کشورهای صادرکننده نفت، اوپک، هر بشکه نفت تولیدی این سازمان در معاملات روز گذشته بازار جهانی انرژی ۱۰۵ دلار و ۳۳ سنت قیمت خورده است.

بازار جهانی انرژی در معاملات امروز شاهد کش و قوس‌ نسبی بود، اما توانست همچنان در محدوده مثبت بماند. بازار بین دو عامل قرار گرفته؛ نخست کاهش صادرات از سوی روسیه و دوم پیش‌بینی پایین آمدن تقاضای نفت در چین. البته در معاملات دیروز هم نفت برنت و هم نفت آمریکا هر کدام ۳۰ سنت رشد قیمت داشتند که دلیل آن نگرانی‌ها نسبت به کاهش عرضه نفت به بازار جهانی با پایین آمدن ذخایر بنزین، دیزل و سوخت هواپیما در آمریکا بوده است.

سازمان اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرده، اگرچه طی هفته گذشته ذخایر نفتی این کشور ۶۹۲ هزار بشکه بالا رفته، اما ذخایر دیزل و سوخت هواپیمای این کشور در کمترین میزان خود از سال ۲۰۰۸ تاکنون قرار دارد.

بر اساس ارزیابی وزارت اقتصاد روسیه پیش‌بینی می‌شود، به خاطر تحریم‌ها صادرات نفت این کشور در سال جاری ۱۷ درصد پایین بیاید.

انتهای پیام/‌

وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار