کدخبر: 6357 تاریخ انتشار:

قیمت سکه ریخت!/ بازار در شوک

در وضعیت کنونی در بازار ارز، قیمت دلار در بازه 27 هزار و 700 الی 27 هزار و 800 تومان زندانی شده و از آن سو، فاصله ارزش ذاتی و بازاری قیمت سکه نیز افزایش یافته است.

به گزارش 9 صبح؛ سکه امامی در مسیر نزولی قرار گرفته است. ارزش ذاتی این فلز گران بها، بعدازظهر روز دوشنبه به زیر سطح 12 میلیون و 500 هزار تومانی رفت که فاصله حدودا 600 هزار تومانی با قیمت بازار داشت.

کاهش معنادار ارزش ذاتی سکه تمایل معامله گران بنیادی برای حضور در بازار را کاهش می دهد. آن ها در شرایط عادی بیشتر هنگامی وارد بازار می شوند که فاصله ارزش ذاتی و بازاری سکه محدود باشد. حالت دیگر که تمایل معامله گران بنیادی برای حضور در بازار را افزایش می دهد، افزایش قیمت دلار است. البته برخی نیز زمانی خریدهای خود را بالا می برند که احتمال زیادی برای رشد قیمت دلار بدهند. با این حال در وضعیت کنونی در بازار ارز، قیمت دلار در بازه 27 هزار و 700 الی 27 هزار و 800 تومان زندانی شده و از آن سو، فاصله ارزش ذاتی و بازاری سکه نیز افزایش یافته است.

در این شرایط دور از انتظار است که خریداران بزرگ وارد بازار سکه شوند. این احتمال وجود دارد که با کاهش حضور خریداران در روز جاری، سکه به زیر مرز 13 میلیون تومانی ریزش کند. فلز گران بهای  داخلی تنها در شرایطی بالای مرز 13 میلیون تومانی باقی خواهد ماند که دلار در مسیر افزایشی قرار بگیرد و سکه بازان احساس کنند که این ارز ممکن است به زودی وارد کانال 28 هزار تومانی شود.

وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار