کدخبر: 5914 تاریخ انتشار:

هجوم شبانه به بازار دلار و افزایش قیمت آن

نوسان گیران دلار شبانه به بازار بازگشتند و با افزایش خریدهای خود در بازار پشت خطی توانستند اسکناس آمریکایی را بار دیگر به مسیر افزایشی بازگردانند

به گزارش 9 صبح، نوسان گیران دلار شبانه به بازار بازگشتند و با افزایش خریدهای خود در بازار پشت خطی توانستند اسکناس آمریکایی را بار دیگر به مسیر افزایشی بازگردانند. دلار که روز چهارشنبه با حمله سودگیران و افزایش فروش بازارساز مواجه شده بود، در انتهای معاملات توانست بار دیگر خود را به بالای خط ۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان بازگرداند.

ساعت ۱۰ شب گذشته، اسکناس آمریکایی در معاملات پشت خطی در محدوده ۲۷ هزار و ۵۲۰ تومان مورد معامله قرار گرفت. این در حالی بود که در اوایل روز پنجم هفته، دلار حتی در محدوده ۲۷ هزار و ۳۰۰ تومان نیز مورد خرید و فروش قرار گرفته بود.

به باور تحلیل گران فنی محدوده ۲۷ هزار و ۵۰۰ تومانی اهمیت زیادی برای بازیگران ارزی دارد. از نگاه آن ها در صورتی که دلار بالای خط یاد شده باقی بماند، می تواند شانس خود را برای حضور در محدوده ۲۷ هزار و ۸۰۰ تومان مورد آزمون قرار بدهد. عبور اسکناس آمریکایی از محدوده ۲۷ هزار و ۸۰۰ تومان حتی می تواند زمینه ساز بازگشت سفته بازان بزرگ به بازار و افزایش یکباره تا محدوده ۲۸ هزار و ۲۰۰ تومان شود.

در شرایطی  که افزایشی ها هم چنان به بالا رفتن سطح قیمتی دلار امیدوار هستند، برخی از معامله گران باور دارند که بازارساز در ابتدای روز چهارشنبه، قدرت خود را نمایش داده است و در ادامه فروردین ماه نیز اجازه رشد معنادار را به دلار نخواهد داد. از نگاه این گروه بالا رفتن قیمت نفت در بازارهای جهانی دست بازارساز برای مداخله در بازار داخلی را بازتر گذاشته است.

 

وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار