کدخبر: 31927 تاریخ انتشار:

شوک طلا به قیمت سکه

قیمت طلای جهانی دوباره به سمت محدوده ۱۹۷۰ دلار خیز برداشت؛ تحلیلگران اقتصادی باور دارند این امر ممکن است جهت انتظارات در بازار سکه در سومین روز خرداد را صعودی کند.

شوک طلا به قیمت سکه

به گزارش 9 صبح، قیمت سکه امامی در معاملات نقدی روز گذشته تا ۳۲ میلیون ۶۰۰ هزار تومان بالا رفت، اما در واپسین ساعات معاملات عصر دیروز در محدوده ۳۲ میلیون تا ۳۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان به فروش رسید.

در شرایط کنونی قیمت طلای جهانی دوباره به سمت محدوده ۱۹۷۰ دلار خیز برداشت و و تا ۱۹۷۶ دلار بالا رفت. عامل اصلی کامبک طلای جهانی به مرز یاد شده اتمام دور دیگری از مذاکرات سقف بدهی ایالات متحده بدون پیشرفت خاصی بود. این مذاکرات که میان نمایندگان کاخ سفید و کنگره برگزار شد در حالی بدون پیشرفت خاصی به اتمام رسید که زمان برای تصمیم برای افزایش سقف بدهی در حال سرآمدن است.

به دلیل این ریسک بزرگ که اقتصاد را تهدید می‌کند، بازار‌های سهام نیز بازدهی منفی داشتند. این موضوع در کنار ابهام گام بعدی فدرال رزرو در نشست آینده اش به موضوعاتی تبدیل شده است که چشم بازار‌ها به آن‌ها دوخته شده است.

تحلیلگران اقتصادی باور دارند این امر ممکن است جهت انتظارات در بازار سکه در سومین روز خرداد را صعودی کند.

از سوی دیگر، نرخ دلار در معاملات پشت خطی دیشب در مرز حمایتی روز گذشته ایستاد. فعالان بازار معتقدند تا زمانی که اسکناس آمریکایی در محدوده یاد شده قرار دارد احتمال کاهش قیمت سکه باتوجه به رشد طلا دور از انتظار است.

تبلیغات

تو هم می‌توانی درآمد دلاری داشته باشی! فقط کافیه در صرافی نوبیتکس ثبت نام کنی و وارد بازار رو به رشد ارز دیجیتال بشی.

وبگردی
کدخبر: 31927 تاریخ انتشار:
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار
  • ۱۲ ساعت
  • ۲۴ ساعت
  • ۴۸ ساعت