کدخبر: 31892 تاریخ انتشار:

پیش بینی بورس امروز چهارشنبه 3 خرداد 1402

دیروز شاخص کل برای سومین روز متوالی رشد کرد و بازار با مازاد تقاضا مواجه بود.

پیش بینی بورس امروز چهارشنبه 3 خرداد 1402

به گزارش 9 صبح، برای پیش بینی بورس امروز –چهارشنبه 3 خرداد- به روند بازار سهام در روز گذشته نگاه می‌کنیم. در روز سه‌شنبه شاخص کل بورس 12 هزار و 292 واحد صعود کرد و به رقم 2 میلیون و 330 هزار و 799 واحد رسید. شاخص کل هم‌وزن نیز 14 هزار و 288 واحد بالا آمد و در رقم 791 هزار و 142 واحد ایستاد. شاخص کل فرابورس 256 واحد رشد کرد و به رقم 29 هزار و 497 واحد رسید. شاخص هم وزن فرابورس نیز افزایش هزار و 895 واحدی داشت و به سطح 144 هزار و 185 واحد رسید. 

در پایان معاملات ‌روز سه‌شنبه، 422 نماد رشد قیمت و 255 نماد کاهش قیمت داشتند، به عبارت دیگر، 62 درصد بازار رشد قیمت داشتند و 38 درصد بازار افت قیمت داشتند.

بیشترین افزایش قیمت

روز سه‌شنبه در بورس شرکت کمک فنر ایند امین (خکمک)، شرکت نیرومحرکه (خمحرکه) و شرکت صنایع شیمیایی سینا (شسینا) بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. در فرابورس نیز شرکت کشاورزی و دامپروری ملارد شیر (زملارد)، شرکت صنایع چوب خزر کاسپین (چخزر) و شرکت فرابورس ایران (فرابورس) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

بیشترین کاهش قیمت

در بورس نمادهای خنصیر (شرکت مهندسی نصیر ماشین)، فمراد (شرکت آلومراد) و ونفت (شرکت سرمایه گذاری صنعت نفت) در روز سه‌شنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس شرکت سرمایه گذاری مسکن الوند (ثالوند)، شرکت فولاد شاهرود (فرود) و شرکت پتروشیمی ارومیه (شاروم) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضای بازار

در معاملات سه‌شنبه، 163 نماد صف خرید داشتند و 29 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت 8 درصدی نسبت به روز قبل به هزار و 394 میلیارد تومان کاهش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با افزایش 31 درصدی به 153 میلیارد تومان رسید. 

معامله‌گران در شرایطی به استقبال آخرین روز معاملاتی هفته می‌روند که در 3 روز اخیر شاخص روند صعودی  داشته و دیروز نیز رشد 12 هزار واحدی را ثبت کرد.  

دیروز نمادهای اخابر، میدکو، ومعادن، وکغدیر و رمپنا بیشترین نقش را در رشد شاخص داشتند. در مقابل سه نماد بزرگ بازار؛ فملی، فولاد و فارس شاخص کل را پایین کشیدند. 

دی عین حال، دیروز ارزش معاملات خرد کاهش پیدا کرد و با افت 3 درصدی، به رقم 12 هزار و 876 میلیارد تومان رسید. 

اما برای دومین روز متوالی ورود پول حقیقی تداوم داشت و 267 میلیارد تومان سرمایه حقیقی به بازار وارد شد. دیروز نمادهای خپویش، ثبهساز، انرژی، وکغدیر، فرابورس، ومعادن، اخابر، وبیمه، زفکا و ثشاهد بیشترین ورود پول حقیقی را داشتند.

همچنین سرانه خرید حقیقی بیشتر از سرانه فروش بود. سرانه خرید هر کد معاملاتی حقیقی 36 میلیون و 400 هزار تومان و سرانه فروش 29 میلیون و 300 هزار تومان بود. 

بدین ترتیب شاخص توانست جایگاه خود در کانال 2.3 میلیونی را تثبیت کند اما رشد شاخص کمتر از روز قبل بود، همچنان که ورود پول نیز کاهش چشمگیری داشت. با این حال با توجه مازاد تقاضای قابل توجه در بازار به نظر می‌رسد امروز نیز طرف تقاضا سنگین‌تر از سمت عرضه باشد.

تبلیغات

تو هم می‌توانی درآمد دلاری داشته باشی! فقط کافیه در صرافی نوبیتکس ثبت نام کنی و وارد بازار رو به رشد ارز دیجیتال بشی.

وبگردی
کدخبر: 31892 تاریخ انتشار:
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار
  • ۱۲ ساعت
  • ۲۴ ساعت
  • ۴۸ ساعت