کدخبر: 31540 تاریخ انتشار:

بورس سبزپوش شد/ سهامداران جان گرفتند

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد ۴هزارواحدی روبه‌رو شد.

  بورس سبزپوش شد/ سهامداران جان گرفتند

به گزارش 9صبح ، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه، بیش از 11میلیارد و 907میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 9هزار و 722میلیارد تومان در بیش از 808هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد 4هزار و 784واحدی در ارتفاع 2میلیون و 302هزار و 769واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های بانک ملت، صنایع پتروشیمی خلیج فارس و سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی شد و در مقابل شرکت‌های معدنی و صنعتی گل گهر، پتروشیمی نوری و پتروشیمی پردیس با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 7میلیارد و 94میلیون ورقه به‌ارزش 38هزار و 664میلیارد تومان در 371هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 21 واحد رشد کرد و در ارتفاع 28هزار و 938واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای سرمایه‌گذاری مالی سپهر صادرات، صنایع مادیران و کشتیرانی دریای خزر شد و در مقابل شرکت‌های پالایش نفت شیراز، بانک دی و تولید برق عسلویه مپنا بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

تبلیغات

تو هم می‌توانی درآمد دلاری داشته باشی! فقط کافیه در صرافی نوبیتکس ثبت نام کنی و وارد بازار رو به رشد ارز دیجیتال بشی.

وبگردی
کدخبر: 31540 تاریخ انتشار:
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار
  • ۱۲ ساعت
  • ۲۴ ساعت
  • ۴۸ ساعت