کدخبر: 31490 تاریخ انتشار:

خرید بلیط هواپیما با نرخ جدید به‌صرفه است؟

مسیر ریلی تهران – رشت حدود پنج ساعت طول می‌کشد و بلیط آن تقریبا ۱۲۵ هزار تومان قیمت دارد. خرید بلیط هواپیما در این مسیر هفت برابر بیشتر تمام می‌شود درعوض مسافران بعد از یک ساعت به مقصد می‌رسند

خرید بلیط هواپیما با نرخ جدید به‌صرفه است؟

به گزارش 9 صبح، قیمت جدید بلیط هواپیما مشخص شد و حالا مسافرانی که از تهران قصد پرواز به رشت را دارند، باید حداقل نفری ۸۶۲ هزار و ۵۰۰ تومان بپردازند. این رقم را به‌عنوان کف قیمت بلیط هواپیما تهران – رشت در ذهنتان داشته باشید وگرنه ممکن است به‌خاطر افزایش تقاضا یا نزدیک شدن به ایام تعطیلی، رقم درخواستی ایرلاین‌ها بالاتر هم برود. حالا خانواده سه‌نفره‌ای را تصور کنید که به‌خاطر خرید سه‌تا بلیط هواپیمای مسیر تهران – رشت که نزدیک یک ساعت طول می‌کشد، روی هم دو میلیون و ۵۸۷ هزار و ۵۰۰ تومان کنار می‌گذارند. آن‌ها می‌تواند با ۳۷۶ هزار و ۵۰۰ تومان سه‌تا بلیط قطار تهران – رشت بخرند یا با ۳۳۷ هزار و ۵۰۰ تومان سه‌تا بلیط اتوبوس تهران – رشت را رزرو کنند. البته با این تفاوت که به جای مسیر یکساعته هوایی آن‌ها باید پنج ساعتی را در قطار یا اتوبوس بمانند.

به گزارش فرارو، قیمت بلیط هواپیما تهران رشت حالا هفت‌برابر قیمت بلیط قطار و ۷.۵ برابر قیمت بلیط اتوبوس در این مسیر است و به‌خاطر اینکه تفاوت زمانی زیادی در مسیر زمینی و هوایی تهران - رشت وجود ندارد، خیلی‌ها ممکن است قید خرید بلیط هواپیما را بزنند. حالا دقیقا برعکس این شرایط را می‌توانیم در مسیر مثل تهران – عسلویه مثال بزنیم. جایی که مسیر زمینی آن چیزی نزدیک ۱۸ ساعت طول می‌کشد و مسافران به‌جز خرید بلیط اتوبوس با قیمت حداقل ۴۲۲ هزار و ۵۰۰ تومان، فقط امکان خرید بلیط هواپیما دارند. چقدر؟ دست‌کم یک میلیون و ۴۶۹ هزار تومان است. یعنی بلیط هواپیما تهران – عسلویه ۳.۵ برابر قیمت بلیط اتوبوس در این مسیر فروخته می‌شود و خیلی‌ها حاضر هستند این پول را بدهند و به‌جای مسیر زمینی ۱۸ ساعته با پرواز یک ساعت و ۳۰ دقیقه‌ای از پایتخت به عسلویه بروند. مقایسه‌ای که در مسیر‌های تهران – رشت و تهران – عسلویه داشتیم را می‌توانیم در مسیر‌های دیگری هم بررسی کنیم و ببینیم واقعا خرید بلیط هواپیما با نرخ جدید به‌صرفه است؟

خرید بلیط هواپیما مشهد – بندرعباس به‌عنوان یکی از طولا‌نی‌ترین مسیر‌های هوایی از این به بعد حداقل یک میلیون و ۶۳۸ هزار تومان آب می‌خورد. مسیری که در دو ساعت طی می‌شود، اما مسافرانی که در این مسیر قصد تردد دارند، می‌توانند بلیط قطار مشهد – اهواز را با قیمت ۳۵۰ هزار تومان بخرند. اما باید به این نکته اشاره کنیم که مسیر ریلی مشهد – اهواز تقریبا هزار و ۶۲۰ کیلومتر است و از این حیث اگر طولانی‌ترین مسیر ریلی کشور نباشد، حتما یکی از آنهاست و تقریبا ۱۹ ساعت طول می‌کشد. مسیر بندرعباس – رشت یکی دیگر از مسیر‌های طولانی است و طبق نرخ جدید بلیط هواپیما، خرید بلیط آن حداقل یک میلیون و ۷۶۷ هزار تومان هزینه دارد. حالا اگر بخواهیم با قطار یا اتوبوس این مسیر را طی کنیم چی؟ اولا پیدا کردن بلیط قطار در این مسیر کار راحتی نیست و از الان تا پایان خرداد امکان رزرو بلیط قطار وجود ندارد. نکته دوم این است مسیر زمینی بندرعباس تا رشت تقریبا ۱۷ ساعت طول می‌کشد و به‌خاطر همین خیلی‌ها ترجیح می‌دهند هزینه‌ای بیشتری پرداخت کنند و سراغ خرید بلیط هواپیما بروند.

قیمت بلیط هواپیما اصفهان – اهواز قرار است از این به بعد ۸۶۲ هزار و ۵۰۰ تومان باشد. یکی دیگر از مسیر‌های هوایی کوتاه است که پرواز آن نهایتا یک ساعت طول می‌کشد. اگر یادتان باشد در همان ابتدای مطلب درباره کف قیمت بلیط و شرایطی که می‌تواند آن را افزایش بدهد صحبت کردیم و الان در همین مسیر اصفهان – اهواز قیمت بلیط هواپیما تا یک میلیون و ۳۹۰ هزار تومان هم رسیده است. حالا اگر به‌جای خرید بلیط هواپیما سراغ اتوبوس برویم؛ خرید بلیط آن ۲۵۰ هزار تومان تمام می‌شود و نسبت به همان کف قیمت بلیط هواپیما، ۳.۵ برابر کمتر است. از طرفی مسیر زمینی اصفهان – اهواز نهایتا هفت ساعت طول می‌کشد و خیلی‌ها ترجیه می‌دهند به‌جای هواپیما با اتوبوس در این مسیر تردد داشته باشند. قیمت بلیط هواپیما در مسیر اهواز – بوشهر هم درحالی به حداقل ۸۶۲ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده که مسافران باید حدود یک ساعت و نیم در مسیر هوایی باشند، اما آن‌ها می‌توانند با ۱۷۵ هزار تومان بلیط اتوبوس این مسیر پنج‌ساعته را رزرو کنند. فراموش نکنید در همین مسیر اهواز – بوشهر الان پیدا کردن بلیط هواپیما کار راحتی نیست و همان معدود بلیط‌های باقی‌مانده را تقریبا دوبرابر نرخ مصوب می‌فروشند.

تبلیغات

تو هم می‌توانی درآمد دلاری داشته باشی! فقط کافیه در صرافی نوبیتکس ثبت نام کنی و وارد بازار رو به رشد ارز دیجیتال بشی.

وبگردی
کدخبر: 31490 تاریخ انتشار:
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار
  • ۱۲ ساعت
  • ۲۴ ساعت
  • ۴۸ ساعت