کدخبر: 31236 تاریخ انتشار:

حباب سکه ترکید، کام دارندگان ربع سکه تلخ‌ شد

روند قیمتی طلا و دلار در هفته جاری به کام معامله گران این بازار نبود و قیمت ها در بازار ارز و طلا در هفته جاری نزولی بودند. مهم ترین خبری که در این هفته بر قیمت دلار اثر گذاشت و اسکناس آمریکایی را مجبور به تعظیم کرد خبر سفر پادشاه عمان به ایران در میانه هفته بود، شایعه شده که پادشاه عمان با یک پیشنهاد از طرف های غربی به ایران خواهد آمد، با توجه به نقشی که تاکنون عمان در میانجی گری برجام و توافق هسته ای ایفا کرده است برخی پیش بینی کرده اند که پیشنهاد پادشاه عمان درباره برجام خواهد بود.

حباب سکه ترکید، کام دارندگان ربع سکه تلخ‌ شد

به گزارش 9 صبح، مقامات ایران و مصر نسبت به برقراری مجدد رابطه دیپلماتیک ابراز تمایل کرده اند. تهران و قاهره بیش از چهل سال است که روابط دیپلماتیک خود را قطع کرده اند و به نظر می رسد از سرگیری روابط ایران و عربستان فضا را برای ارتباط با مصر مهیا کرده است، مصر روابط نزدیکی با عربستان دارد و از کشورهای تحت حمایت عربستان در منطقه است که در بحران های اقتصادی ازاین کشور کمک های مالی دریافت می کند، به همین خاطر برقراری رابطه میان ایران و مصر نشان دهنده افزایش ثبات و کاهش تنش های سیاسی خارجی ایران در منطقه است که برای دلار می تواند آرامش بخش باشد.

جالب ترین خبر در این هفته هم توسط رسانه عربی اساس مدیا منتشر شد که اعلام کرد رهبران عربستان در پاسخ به درخواست‌های هیئت های آمریکایی برای تجدید نظر در بازنگری روابط با ایران پاسخ منفی داده اند. چندی پیش جیک سالیوان مشاور امنیت ملی آمریکا به عربستان سفر کرد با توجه به آنچه که این خبرگزاری عربی منتشر کرده امکان دارد که این سفر هم ربطی به ایران داشته است. عربستان نقش مهمی در منطقه دارد و دروازه ارتباط با بسیاری از کشورهای منطقه است علامت های مثبت از روابط با پاکستان و مصر از نتایج بهبود روابط ایران با عربستان است.

بازار در هفته‌ای که گذشت

فضای بازار ارز در هفته گذشته کاهشی بوده است. بررسی های اکو ایران نشان می‌دهد که میزان حباب سکه از سقف ۳۱ درصدی خود در سال گذشته به محدوده ۲۱ درصد رسیده و حدود ده درصد کاهش پیدا کرده است به همین خاطر کاهش قیمت طلا و سکه بیشتر از دلار بوده است. بازدهی دلار در این هفته هم منفی شد و دارندگان دلار ۳.۶ درصد زیان کردند.

شرایط برای سایر بازارها بدتر بود بیشترین کاهش قیمت را در این هفته ربع سکه ثبت کرد و با زیان ۶.۴ درصدی کام دارندگان ربع سکه از همه تلخ تر شد.

خریداران سکه امامی هم در این هفته به زیان نشستند و نسبت به پایان هفته قبل ۶.۱ درصد ارزش دارایی شان کم شد.

معامله گران طلای ۱۸ عیار هم در این هفته زیان هفتگی ۴.۲ درصدی را به ثبت رساندند.

در هفته پیش رو دلار آمریکا یک حمایت مهم در محدوده ۵۰ هزار و ۲۰۰ تومان دارد که شکست حمایت فوق و کاهش قیمت دلار به زیر حمایت روانی ۵۰ هزار تومان می تواند شرایط را برای دارندگان دلار سخت تر کند و موج‌ جدید فروش ایجاد کند ولی در صورتی که خبرهای مثبت سیاسی انتظارات معامله گران را برآورده نکند با ورود نهنگ‌ها به بازار ارز قیمت دلار می تواند افزایش یابد.

تبلیغات

تو هم می‌توانی درآمد دلاری داشته باشی! فقط کافیه در صرافی نوبیتکس ثبت نام کنی و وارد بازار رو به رشد ارز دیجیتال بشی.

وبگردی
کدخبر: 31236 تاریخ انتشار:
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار
  • ۱۲ ساعت
  • ۲۴ ساعت
  • ۴۸ ساعت