کدخبر: 31173 تاریخ انتشار:

وام ضروری بازنشستگان 2برابر شد/جزئیات

شهروند خبرنگار ما با ارسال پیامی از مسئولان درخواست آسان شدن دریافت وام بانک سپه را برای بازنشستگان نیرو‌های مسلح کرد.

 وام ضروری بازنشستگان 2برابر شد/جزئیات

به گزارش 9 صبح: همه ساله برای بازنشستگان تسهیلاتی در نظر گرفته می‌شود تا بتوانند در امرار معاش به این قشر از جامعه کمک رسانی کنند. اکنون بازنشستگان نیرو‌های مسلح با ارسال پیامی از مسئولان درخواست کردند تا شرایط به گونه‌ای فراهم شود که از وام بانک سپه بهره‌مند شوند.

با سلام، ما بازنشستگان نیرو‌های مسلح هنگام درخواست وام با مشکلاتی مواجه می‌شویم خواهش می‌کنم رسیدگی کنید تا از وام بانک سپه راحت تر  بهره‌مند شویم.

در سال جاری، سه مدل وام با مبالغ مختلف به بازنشستگان کشوری پرداخت می‌شود. اواخر بهمن ماه سال گذشته نعمت‌الله ترکی مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از افزایش صد درصدی وام ضروری بازنشستگان کشوری خبر داد. نخستین وامی که سال گذشته ثبت نام آنها آغاز شد پرداخت وام ضروری به مبلغ ۳۰ میلیون تومان بود که بیست و هشتم اسفندماه ثبت نام آن به پایان رسید و در سال جدید پرداخت آن آغاز خواهد شد.

بازنشستگان کشوری از انتظار برای دریافت وام سی میلیون تومانی در روزهای آینده خبر می‌دهند و می‌گویند: امیدواریم هرچه زودتر مبلغ وام به حساب‌مان واریز شود.

این بازنشستگان در سال جدید، می‌توانند از دو وام دیگر نیز استفاده کنند، تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی خرید لوازم خانگی و وام ۳۰ میلیون تومانی ازدواج به فرزندان بازنشستگان.

پرداخت هشتمین نوبت وام ۱۵میلیون تومانی بازنشستگان کشوری

هشتمین نوبت وام ضروری ۱۵میلیون تومانی بازنشستگان کشوری به حساب مشمولان واریز شد. بر اساس اعلام صندوق بازنشستگی کشوری، در آستانه نیمه شعبان، هشتمین و آخرین نوبت وام ضروری ۱۵میلیون تومانی بازنشستگان این صندوق برای ۳۲ هزار و ۳۵۶نفر از مشمولان عصر امروز به حساب این عزیزان واریز شد.

وام ضروری بازنشستگان و وظیفه بگیران در نوبت هشتم ۱۵میلیون تومان با اقساط ۳۶ماهه و سود ۴درصد بود که با پرداخت شدن آن به حساب ۳۲هزار و ۳۵۶نفر از مشمولان این نوبت، پرونده دومین مرحله وام ضروری در سال ۱۴۰۱ بسته شد.

همچنین وام حمپاد (حمایت از پایان نامه دانشجویان ارشد و دکتری) نیز برای ۲۰۲ نفر از متقاضیان مشمول به حساب بازنشستگان کشوری واریز شد.

مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: وام ضروری بازنشستگان کشوری به ۳۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرد.

به گزارش جماران؛ نعمت الله ترکی از افزایش صد در صدی وام ضروری بازنشستگان کشوری خبر داد. پیش از این بازنششستگان صندوق ۱۵ میلیون تومان وام ضروری دریافت می‌کردند.

ترکی همچنین از پرداخت وام ۵۰ میلیون تومانی خرید لوازم خانگی برای بازنشستگان صندوق و وام ۳۰ میلیون تومانی ازدواج به فرزندان بازنشستگان از سال ۱۴۰۲ خبر داد.

۲ برابر شدن وام ضروری بازنشستگان کشوری

صندوق بازنشستگی کشوری در سال ۱۴۰۱ برای ارتقای وضعیت معیشت بازنشستگان اقدامات مهمی همچون رشد سقف تسهیلات وام ضروری تا ۲ برابر، افزایش حقوق افراد بازنشسته و رشد منابع درآمدی با ارزش‌گذاری دارایی‌های شرکت‌ها را اجرایی کرده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، به نقل از آتیه آنلاین، با توجه به اینکه یکی از بخش‌های مهم و اثرگذار صندوق بازنشستگی مرتبط با حوزه‌های اقتصادی زیرمجموعه صندوق است، مدیریت این صندوق با سیاست‌گذاری صحیح در این زمینه به دنبال افزایش منابع مالی برای تقویت و بهبود وضعیت رفاهی و معیشتی بازنشستگان به عنوان اصلی‌ترین ذینفعان این صندوق بیمه‌گر است.

اجرای طرح مولدسازی برای ایجاد امنیت مالی بازنشستگان، ایفای تعهدات و مطالبات معوقه بازنشستگان دستگاه‌های اجرایی، اجرای طرح بیمه تکمیلی، پرداخت بیش از ۳۰۰ هزار فقره تسهیلات بانکی و احیای ۵۶ واحد اقتصادی تحت پوشش این صندوق از دیگر اقدامات مهم در سال گذشته در صند. ق بازنشستگی کشوری بوده است.

صندوق بازنشستگی کشوری اکنون یک میلیون و ۶۳۰ هزار بازنشسته و یک میلیون شاغل تحت پوشش دارد که به همین منظور در راستای ایفای تعهدات خود به افراد بازنشسته و شاغلان برنامه‌های عملیاتی در سال ۱۴۰۱ انجام داده و برخی اولویت‌ها و رویکردهای این صندوق در سال جاری نیز در دستور کار قرار گرفته است.

نعمت‌الله ترکی مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در این باره گفت: یکی از بخش‌های مهم در تأمین منابع مالی صندوق، بخش‌های اقتصادی است که در سال‌ گذشته به نوعی نابسامانی در این عرصه در همه شرکت‌های اقتصادی به چشم می‌خورد که در سال جاری برای رفع این دغدغه‌ها، بخش اعظم سیستم تصمیم‌گیری را روی حوزه سطح درآمدی متمرکز کرده‌ایم.

او ادامه داد: از آنجا که موضوع ارزش‌گذاری دارایی‌ها همه شرکت‌های مرتبط با صندوق بازنشستگی کشوری برای ما مهم بود این اقدام را انجام دادیم و در بخش ساماندهی نیروی انسانی این شرکت‌ها و به همین منظور موضوع تجمیع، ادغام، انحلال، توسعه و سرمایه‌گذاری را در سال جاری در دستور کار داریم.

ترکی اضافه کرد: در این راستا یک برنامه کوتاه‌مدت، میان مدت و بلندمدت در عرصه اقتصادی را در نظر داریم تا همپای برنامه هفتم در حوزه اقتصادی اجرایی شود.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری رویکرد اصلی این صندوق را مولدسازی برای ایجاد امنیت مالی بازنشستگان دانست و گفت: صدور احکام مربوط به مطالبات ۱۵ درصدی بازنشستگان دانشگاه‌های علوم پزشکی، اقدامات جدی برای پرداخت معوقات بازنشستگان دیگر دستگاه‌های اجرایی و موضوع مولدسازی و تبدیل آن به ثروت و در نهایت درآمدزایی برای همه بازنشستگان را در سال جاری در برنامه داریم.

افزایش ۲ برابری وام ضروری بازنشستگان

یکی از برنامه‌های اجرایی صندوق بازنشستگی کشوری توجه به معیشت و رفاه بازنشستگان که در این راستا وام ضروری بازنشستگان در سال ۱۴۰۱ با مبلغ ۱۵ میلیون تومان با اقدام اساسی از سوی این صندوق به ۲ برابر افزایش یافت.

در سال ۱۴۰۱ بازنشستگان متقاضی تسهیلات ضروری به مبلغ ۱۵ میلیون تومان با کارمزد چهار درصد و اقساط ۳۶ ماهه دریافت کردند که قرار است در سال ۱۴۰۲ مبلغ وام ضروری بازنشستگان از ۱۵ میلیون تومان به ۳۰ میلیون تومان افزایش یابد.

صندوق بازنشستگی کشوری در هشت مرحله پرداخت تسهیلات در سال گذشته، به ۳۱۴ هزار و ۴۶۰ نفر از بازنشستگان تحت پوشش این صندوق وام ضروری پرداخت کرد.

براساس داده‌های آماری در هر مرحله به بیش از ۳۱ هزار نفر از بازنشستگان متقاضی دریافت این تسهیلات در صندوق بازنشستگی کشوری وام ضروری به مبلغ ۱۵ میلیون تومان دریافت کردند.

تبلیغات

تو هم می‌توانی درآمد دلاری داشته باشی! فقط کافیه در صرافی نوبیتکس ثبت نام کنی و وارد بازار رو به رشد ارز دیجیتال بشی.

وبگردی
کدخبر: 31173 تاریخ انتشار:
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار
  • ۱۲ ساعت
  • ۲۴ ساعت
  • ۴۸ ساعت