کدخبر: 30987 تاریخ انتشار:

نحوه دریافت احکام حقوقی جدید و فیش حقوق بازنشستگان اعلام شد

حقوق بازنشستگان واریز شده و احکام حقوقی جدید بازنشستگان نیز صادر شده است.

نحوه دریافت احکام حقوقی جدید و فیش حقوق بازنشستگان اعلام شد

به گزارش 9 صبح، جزئیات دریافت، صدور احکام حقوقی جدید و فیش حقوق بازنشستگان و همچنین واریز ۲۵ درصد اضافه حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران اعلام شد. اعلام شد.

حقوق بازنشستگان واریز شده و احکام حقوقی جدید بازنشستگان نیز صادر شده است. نحوه دریافت و صدور احکام حقوقی جدید و فیش حقوق بازنشستگان اعلام شد. جزئیات واریز ۲۵ درصد اضافه حقوق بازنشستگان و متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان اعلام شد. احکام حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در سامانه بارگذاری شده است. فیش حقوق بازنشستگان نیز در سمانه تامین اجتماعی بارگذاری شده است.

تعدادی از بازنشستگان کارگری، اظهار داشتند: «احکام حقوقی جدید قابل دریافت نیست و نمی‌توانیم آن را از سامانه مربوطه دانلود کنیم».

حسن ایزدان، بازرس کانون بازنشستگان کارگری تهران در این رابطه می‌گوید: احکام حقوقی جدید بازنشستگان تامین اجتماعی در سامانه بارگذاری شده و هم قابل رویت است و هم قابل دریافت، منتها دریافت آن کمی دشوار است.

بازرس کانون بازنشستگان کارگری تهران اضافه می‌کند: بازنشستگان با گوشی همراه نمی‌توانند، احکام را دریافت کنند باید با کامپیوتر یا لب تاپ این کار را انجام دهند؛ ضمن اینکه اگر اپلیکشنِ «تامین من» را روی گوشی‌های همراه خود نصب کنند، دانلود فیش حقوق و احکام حقوقی جدید بازنشستگان امکان‌پذیر می‌شود.

جزئیات واریز ۲۵ درصد اضافه حقوق بازنشستگان و متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان اعلام شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره اختلاف پیش آمده واریز ۲۵ درصد اضافه حقوق مستمری بگیران اظهار داشت: برای این مساله کارگروهی را گذاشتیم که بررسی می‌کنند و اگر حق با بازنشستگان باشد، حتما شکایت آنها را روی چشم‌مان می‌گذاریم و اعمال می‌کنیم.

سید صولت مرتضوی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان جلسه هیات دولت با حضور در جمع خبرنگاران درباره اختلاف پیش آمده واریز ۲۵ درصد اضافه حقوق مستمری بگیران اظهار داشت: برخی عزیزان از بازنشستگان ما معتقدند که این موارد اعمال نشده است. ما کارگروهی را برای بررسی این مساله گذاشته‌ایم چنانچه حق با بازنشستگان باشد و اگر کم و کسری باشد، حتما اقدام می‌کنیم.

وزیر کار در خصوص اینکه بازنشستگان چگونه می‌توانند شکایت خود را اعلام کنند، گفت: رسیدگی به شکایت بازنشستگان راه و چارچوب دارد؛ اولا شما رسانه‌ها شکایت آنها را منتقل می‌کنید، شما زبان بازنشستگان و آحاد مردم هستید، همین که شما مساله را منتقل کردید کافی است.

مرتضوی یادآور شد: جلسات قبل هم این مشکلات را گفتید من یادداشت کردم و با مسئولان مربوطه صحبت کردم، دوستان ما معتقدند که اعمال کرده‌اند بعضا هم گفته شده که یکسری مشکلاتی وجود دارد که اعمال نشده است برای این یک کارگروهی گذاشتیم که بررسی می‌کنند و اگر حق با بازنشستگان باشد، حتما شکایت آنها را روی چشم‌مان می‌گذاریم و اعمال می‌کنیم.

لازم به ذکر است، طبق اعلام سازمان تامین‌ اجتماعی، فرایند پرداخت حقوق اردیبهشت‌ماه بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تأمین‌اجتماعی، مطابق روال معمول و اعلام قبلی، از بیستم اردیبهشت ماه با اعمال افزایش حقوق آغاز شده است.

همچنین مابه‌التفاوت فروردین‌ماه نیز بر اساس جدول زمان‌بندی و در همان روز، با فاصله چند ساعته واریز خواهد شد.

ضمنا بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان می‌توانند فیش‌های حقوق خود را در سامانه خدمات غیرحضوری سازمان به نشانی es.tamin.ir مشاهده کنند.

هفته گذشته موسوی، مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی در باره افزایش حقوق‌ها توضیحاتی ارائه کرده بود که به شرح ذیل است:

- سازمان تأمین‌اجتماعی باعنایت به مصوبه هیئت وزیران و در راستای اجرای ماده (۹۶) و ماده (۱۱۱) قانون تأمین‌اجتماعی، مستمری و کمک‌های جنبی کلیه مستمری‌بگیران بازنشسته، ازکارافتاده و مجموع مستمری بازماندگان را افزایش می‌دهد. براین اساس میزان مستمری‌های بازنشستگی، ازکارافتادگی و مجموع مستمری بازماندگان که تا پایان سال ۱۴۰۱ برقرار شده است، برای دریافت‌کنندگان حداقل مستمری و مشمولین ازکارافتادگی جزئی و سایر افرادی که مستمری آنان به نسبت سنوات پرداخت حق‌بیمه برقرار شده، به میزان ۲۷ درصد مستمری آنان در پایان اسفندماه ۱۴۰۱ افزایش می‌یابد.

- همچنین برای سایر سطوح بالاتر از حداقل مستمری، میزان افزایش سال ۱۴۰۲ به میزان ۲۱ درصد مستمری آنان در پایان اسفندماه ۱۴۰۱ به‌علاوه مبلغ ثابت دو میلیون و ۵۰۷ هزار و ۸۸۰ ریال خواهد بود.

- در سال جاری کمک‌های جنبی مستمری‌بگیران افزایش بسیار خوبی دارد. مبلغ بن مستمری‌بگیران و کمک هزینه مسکن بازنشستگان و مستمری‌بگیران به میزان ۲۱ درصد افزایش یافته است. در مورد کمک هزینه عائله‌مندی نیز افزایش ۱۲۵ درصدی اعمال شده و از ۴۰۷ هزار تومان به ۹۱۷ هزار تومان رسیده است.

- کمک هزینه اولاد تحت تکفل بازنشستگان و مستمری‌بگیران حدود ۳۰۰ درصد افزایش یافته و به ازای هر اولاد از ۱۰۵ هزار تومان به ۴۲۲ هزار تومان افزایش یافته است.

- پرداخت باقی‌مانده متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان مشمول این موضوع: مبلغ مربوط به باقی‌مانده متناسب‌سازی برای بازنشستگان مشمول این افزایش، از ابتدای سال جاری اعمال و پرداخت می‌شود. به‌روزرسانی احکام جدید نیز در حال انجام است. بازنشستگان و مستمری‌بگیران حقوق اردیبهشت ماه خود را مطابق روال همیشگی از بیستم تا پایان ماه با لحاظ افزایش حقوق دریافت می‌کنند.

منبع ایلنا
تبلیغات

تو هم می‌توانی درآمد دلاری داشته باشی! فقط کافیه در صرافی نوبیتکس ثبت نام کنی و وارد بازار رو به رشد ارز دیجیتال بشی.

وبگردی
کدخبر: 30987 تاریخ انتشار:
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار
  • ۱۲ ساعت
  • ۲۴ ساعت
  • ۴۸ ساعت