کدخبر: 24808 تاریخ انتشار:

قیمت انواع گوشت، مرغ، روغن و برنج در بازار+ جدول

آبزیان از جمله میگو و ماهی با نزدیک شدن به شب عید افزایش قیمت داشتند؛ قزل آلا ۳.۸۸ درصد و میگو ۱۲.۵ درصد نسبت به هفته گذشته گران تر شدند.

قیمت انواع گوشت، مرغ، روغن و برنج در بازار+ جدول

به گزارش 9صبح،بر اساس روال هفتگی رصد میدانی از بازار کالاهای اساسی انجام شد. کمتر از ۴۸ ساعت به پایان سال ۱۴۰۱ خورشیدی باقی مانده است. بازارها پر تردد از خریداران محصولات ایام نوروزی است. اوج فروش ۲۸ اسفند هر سال اتفاق می‌افتد و پس از آن بازار تقاضا فروکش می‌کند.

این روزها که ایرانیان برای استقبال از بهار فصلی و البته بهار معنوی خود را آماده می‌کنند دولت تلاش کرد تا کالاهای اساسی با کمترین نوسان قیمتی سر سفره مردم باشد؛ اگر چه کاهش قدرت خرید خانوارهای ایرانی امری انکارناپذیر است. بر اساس طرح «فجر تا فطر» برخی محصولات غذایی با تخفیف ۱۰ تا ۲۵ درصدی در فروشگاه‌های زنجیره‌ای تا پایان ماه مبارک رمضان قابل دسترس همگان است.

عرضه گوشت قرمز دولتی بین ۱۵۰ تا ۲۵۰ هزار تومان سبب تثبیت نسبی قیمت آن در قصابی‌های سراسر کشور شده است. نرخ هر کیلو گوشت ران گوسفندی بدون چربی بیش از ۵۰۰ هزار تومان و این نرخ برای گوشت گوساله تقریباً ۴۰۰ هزار تومان است.

آبزیان از جمله میگو و ماهی با نزدیک شدن به شب عید و سنت پخت سبزی پلو با ماهی ایرانیان افزایش قیمت داشته و ماهی قزل آلا با افزایش ۳.۸۸ درصدی از هر کیلو ۱۲۹ هزار تومان در دو هفته گذشته به ۱۳۴ هزار تومان رسیده است. میگو تازه نیز با افزایش ۱۲.۵ درصدی، کف قیمت آن از هر کیلو ۲۴۰ هزار تومان در هفته‌های گذشته به ۲۷۰ تومان رسیده است.

گوشت مرغ هم قیمت مصوب دولتی را رد کرد (هر کیلو ۶۳ هزار تومان) و حدود ۷۰ هزار تومان عرضه می‌شود.

بازار حبوبات این هفته افزایش قیمتی را تجربه نکرد و بازار لبنیات صنعتی نیز همچون چند ماه اخیر بدون تغییر قیمت ساماندهی نسبی داشته است. به گفته سخنگوی انجمن لبنی کشور قیمت محصولات لبنی تا پایان ماه رمضان (اردیبهشت ۱۴۰۲) تغییری نخواهد داشت.

دولت در هفته جاری به وسیله برخی فروشگاه‌های زنجیره‌ای برخی کالاهای اساسی را با کالا برگ الکترونیکی با نرخ مناسب‌تری در اختیار مصرف کنندگان قرار داده است برنج هندی از آن جمله است.

منبع:مهر

وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار
  • ۱۲ ساعت
  • ۲۴ ساعت
  • ۴۸ ساعت