کدخبر: 20151 تاریخ انتشار:

قیمت جهانی نفت امروز ۲۴ دی؛ برنت ۸۵ دلار و ۲۸ سنت شد

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۱ دلار و ۲۵ سنت معادل ۱.۴۹ درصد افزایش به ۸۵ دلار و ۲۸ سنت رسید.

قیمت جهانی نفت امروز ۲۴ دی؛ برنت ۸۵ دلار و ۲۸ سنت شد

به گزارش 9صبح،قیمت نفت بیش‌از ۱ دلار در هر بشکه در روز جمعه افزایش یافت و بیشترین افزایش قیمت هفتگی را از ماه اکتبر رقم زد. ارزش دلار تا پایین‌ترین سطح طی ۷ ماه گذشته کاهش یافته و انتظار می‌رود تقاضا در چین به‌عنوان بزرگ‌ترین واردکننده نفت دنیا افزایش یابد.
 قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۱ دلار و ۲۵ سنت معادل ۱.۴۹ درصد افزایش به ۸۵ دلار و ۲۸ سنت رسید و نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۱ دلار و ۴۷ سنت معادل ۱.۸۸ درصد افزایش ۷۹ دلار و ۸۶ سنت معامله می‌شود.
 قیمت نفت خام برنت ۸.۶ درصد طی یک هفته گذشته افزایش یافته و نفت آمریکا هم ۸.۴ درصد افزایش هفتگی داشته است.
 کاهش ارزش دلار آمریکا امید به آهسته شدن روند افزایش نرخ بهره فدرال رزرو را بالا برده است. پایین آمدن ارزش دلار تقاضا برای نفت را افزایش می‌دهد، چون خرید آن را برای دارندگان سایر ارز‌های دنیا ارزان‌تر می‌کند.
 بالا رفتن حجم خرید نفت خام توسط چین و افزایش ترافیک جاده‌ای در این کشور هم امید به بهبود تقاضا در دومین اقتصاد بزرگ دنیا را پس‌از بازگشایی مرز‌های آن بیشتر کرده‌است.
 سازمان کشور‌های صادرکننده نفت و متحدانش در ائتلاف اوپک پلاس در ماه فوریه دیدار خواهند کرد تا شرایط بازار را بررسی کنند. این نگرانی وجود دارد که این گروه تولید خود را بیش‌از پیش جهت افزایش قیمت نفت پایین بیاورد.
 ائتلاف اوپک پلاس در ماه اکتبر و در شرایطی که قیمت نفت به زیر ۹۰ دلار در هر بشکه رسیده بود، تصمیم به کاهش ۲ میلیون بشکه در روز از تولید خود گرفت.

وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار
  • ۱۲ ساعت
  • ۲۴ ساعت
  • ۴۸ ساعت