کدخبر: 15923 تاریخ انتشار:

تاثیرات شدید نوسانات ارز بر قیمت لوازم خانگی | ارزش لوازم خانگی چند صد برابر شد؟

در هفته های گذشته نرخ ارز شاهد نوسانات شدید و افزایش قیمت بوده است که همین دلیل موجب گرانی شدید لوازم خانگی شده است.

تاثیرات شدید نوسانات ارز بر قیمت لوازم خانگی | ارزش لوازم خانگی چند صد برابر شد؟
به گزارش 9صبح،این روزها وقتی اخبار اقتصادی را مطالعه می‌کنیم، نوسانات قیمتی متعددی را مشاهده می‌کنیم. ارزها یک‌روز ارزان و یک‌روز گران می‌شوند. اما این نوسانات بر بازار و قیمت لوازم خانگی چه تاثیری گذاشته است؟

همان‌طور که می‌دانید چند سالی است که لوازم برقی خارجی به ایران نمی‌آیند و واردات آن‌ها کاهش‌یافته است. با کاهش واردات شاهد رشد چشمگیر محصولات ایرانی بوده‌ایم و تقریباً بازار لوازم خانگی به ثبات قیمتی رسیده است. حال این روزها با نوسانات شدید ارز روبه‌رو هستیم و قطعاً قیمت لوازم خانگی دچار تغییراتی خواهد بود. حال در ادامه همراه ما باشید تا بیشتر با این موضوع آشنا شده و این موضوع را مورد بررسی قرار دهیم.

نوسانات ارز روی قیمت لوازم برقی تاثیر می‌گذارد؟

این روزها وقتی به فروشگاه‌ها جهت خرید لوازم خانگی می‌رویم، محصولات تولید ایران را مشاهده خواهیم کرد که خوشبختانه کیفیت مناسبی داشته و می‌توان به راحتی پیشرفت برندهای ایرانی را احساس کرد. علاوه بر آن، ضمانت‌نامه محصولات باعث شده تا مشتریان با خیال راحت‌تری اقدام به خرید کنند.

با وجود تمام نکات مثبت، کماکان شاهد نگرانی مشتریان از بابت افزایش قیمت هستیم. این روزها که بازار ارز نیز نوسان زیادی دارد، قطعاً نگرانی خریداران بیشتر شده و ممکن است در خرید خود دچار تردید شوند. قطعاً محصولاتی که تولید داخل هستند با افزایش قیمت ارز، گران‌تر می‌شوند و روزبه‌روز قدرت خرید مشتریان کاهش می‌یابد. دلیل افزایش قیمت لوازم خانگی ایرانی این است که برخی از قطعات تولید خارج کشور هستند و تهیه آن‌ برای شرکت‌های تولید کننده کمی دشوار است.

اما برخی از فروشگاه‌های معتبر همچنان محصولات را بدون افزایش قیمت به مشتریان گرامی ارائه می‌دهند و همین موضوع باعث شده تا قدرت خرید مشتریان کاهش نیابد. در ادامه با یکی از فروشگاه‌ها معتبر آشنا خواهیم شد؛ اما قبل از آن دلیل عدم افزایش قیمت را بررسی کنیم.

چرا برخی از فروشگاه‌ها افزایش قیمت لوازم آشپزخانه برقی ندارند؟

خرید لوازم خانگی

قطعاً همه ما می‌دانیم که با افزایش قیمت ارز، قیمت لوازم برقی نیز افزایش پیدا می‌کند و در اولین خوزه‌ای که شاهد گرانی هستیم، لوازم خانگی است که متأسفانه با هر بار گرانی قدرت خرید بسیاری از مشتریان کاهش می‌یابد. اما هنوز هم فروشگاه‌های منصف در بازار دیده می‌شود که علاوه بر قیمت مناسب، محصولات متنوع و باکیفیتی را به مشتریان معرفی و ارائه می‌دهند.

 

فروشگاه‌هایی که قیمت لوازم خانگی را به‌صورت منصفانه به مشتریان ارائه می‌دهند دلایل مختلفی دارند که یکی از دلایل مهم آن فروش زیاد و سود کم جهت جلب رضایت مشتری است.

در این حوزه هنوز هم فروشگاهی وجود دارد که به قدرت خرید مشتریان و کنترل قیمت در بازار کمک خواهد کرد و محصولات را با کمترین سود به فروش می‌رسانند. یافتن چنین فروشگاهی ناممکن نیست و قصد داریم در ادامه با یکی از آن‌ها آشنا شویم.

از کدام فروشگاه لوازم خانگی با قیمت ارزان بخریم؟

قطعاً خرید لوازم خانگی با قیمت ارزان ناممکن نیست و با کمی تحقیق به راحتی می‌توانید به آن‌ها مراجعه کنید.

امروزه که اکثر فروشندگان قیمت لوازم خانگی را افزایش داده‌اند، برخی از فروشندگان منصف مثل نمونه ذکر شده، جهت جلب رضایت مشتری تلاش بسیاری می‌کنند که خوشبختانه تا به این لحظه موفق بوده‌اند.

وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار
  • ۱۲ ساعت
  • ۲۴ ساعت
  • ۴۸ ساعت