کدخبر: 15707 تاریخ انتشار:

خبر خوش برای سربازان؛ نحوه دریافت وام میلیاردی برای سربازان مشمول + چگونگی ثبت نام

سردار موسی کمالی مشاور عالی قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح جزییات ثبت نام وام ۴ میلیاردی را تشریح کرد.

خبر خوش برای سربازان؛ نحوه دریافت وام میلیاردی برای سربازان مشمول + چگونگی ثبت نام
به گزارش 9صبح،سردار موسی کمالی مشاور عالی قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح در پاسخ به این سوال که در برخی از شهرستان‌ها و شهرها متقاضیان وام ۴ میلیاردی نمی‌توانند در دفاتر پلیس +۱۰ ثبت نام کنند و این دفاتر اعلام می‌کنند که در جریان این موضوع نیستند، گفت: پیامک‌هایی نیز در همین زمینه به ما داده شده بود مبنی بر اینکه مردم با مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰ در برخی از شهرها نتوانسته‌اند برای ثبت نام وام‌های ۱۵۰ میلیون تومانی و ۴ میلیاردی برای سربازان ماهر ثبت نام کنند و این دفاتر اعلام می‌کنند که در جریان نیستند. البته در اکثر شهرها مشکلی وجود ندارد و ثبت نام انجام می‌شود.

وی ادامه داد: برای رفع این مشکل در چند روز گذشته جلسه‌ای با مسئولان پلیس +۱۰ داشته‌ایم و نکات جدید را به آن‌ها اعلام کرده‌ایم و مشکل خاصی دیگر وجود ندارد و به مرور ثبت نام‌ها انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه بازه زمانی خاصی را برای ثبت نام این وام در نظر نگرفته ایم، گفت: در حال حاضر برای این دو وام نزدیک به ۲۸ هزار نفر ثبت نام کرده اند. انتظار ما این است که در مجموع حدود ۶۰ هزار نفر برای دریافت این دو وام در مرحله اول ثبت نام کنند. البته ما در تلاش هستیم که از منابع دیگر برای افزایش متقاضی جذب اعتبار کنیم.

مشاور عالی قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: مدارک لازم برای ثبت نام نیز کارت پایان خدمت و گواهی نامه مهارتی یا مدرک تحصیلی است البته برای دریافت ۴ میلیاردی باید جواز کسب هم داشته باشند. همچنین فرد باید بومی همان منطقه باشد.

سردار کمالی خاطرنشان کرد: اعلام کرده بودیم که افرادی که از سال ۹۷ به بعد منقضی خدمت شده‌اند می‌توانند برای دریافت وام ۴ میلیارد تومانی ثبت نام کرده و طرح خود را ارائه دهند. اما در حال حاضر افرادی که ۵ سال از پایان خدمت آن‌ها می‌گذرد می‌توانند برای دریافت این وام ثبت نام کنند.

وی ادامه داد: یعنی به طور مثال هر کسی که ۲۲ آبان سال ۹۶ کارت پایان خدمت دریافت کرده می‌تواند با ارائه طرح برای دریافت این وام ثبت نام کند./ ایلنا

 

وام سربازان ماهر چقدر است؟

مشاور عالی قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی ستاد کل نیروهای مسلح از اختصاص ۱۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای اعطای وام بانکی به سربازان ماهر منقضی از خدمت خبر داد.

مشاور عالی قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی ستاد کل نیروهای مسلح از اختصاص ۱۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای اعطای وام بانکی به سربازان ماهر منقضی از خدمت خبر داد.

سردار موسی کمالی با اشاره به نشست مشترک میان مدیرعامل بانک سپه، فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی و جانشین و معاونین این قرارگاه که با موضوع اعطای تسهیلات بانکی به سربازان ماهر برگزار شد، گفت: در این نشست زمینه‌های همکاری با موضوع پشتیبانی بانک سپه از کارکنان وظیفه نیروهای مسلح در حین خدمت و تسهیلگری اشتغال آن‌ها پس از خدمت مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی با اشاره به اظهارات، سردار زاده‌کمند، رئیس قرارگاه مهارت آموزی سربازان، اظهارکرد: در این نشست تاکید شد که کارکنان وظیفه به عنوان یکی از ارکان نیروهای مسلح در دفاع، ایجاد و توسعه و امنیت نقش اساسی دارند و ما در اجرای تدابیر مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا موظف هستیم در مورد توانمندسازی و اشتغال آن‌ها کمک کنیم که در این زمینه بانک‌ها می‌توانند یاری‌گر باشند.

کمالی ادامه داد: پس از آن مدیرعامل بانک سپه نیز ضمن ارائه گزارشی از زیرساخت‌ها و توانمندی‌های بانک سپه اعلام کرد که این بانک پس از ادغام با پنج بانک دیگر به یکی از بزرگترین بانک‌های کشور تبدیل شده و با تمام توان و علاقه‌مندی، آماده ارائه خدمت به سربازان کشور است.

مشاور عالی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به نتایج این نشست و توافقات صورت گرفته در آن گفت: بانک سپه متعهد شد در راستای تسهیلات ۵۰۰ میلیارد تومانی کارکنان وظیفه ماهر منقضی خدمت میزان ۱۵۰۰ میلیارد تومان از اعتبارات ابلاغی بانک مرکزی مرتبط با تسهیلات قرض الحسنه بند (ب) تبصره (۱۶) را مطابق برنامه قرارگاه به سربازان ماهر ترخیص شده که متقاضی وام باشند، در ۳۱ استان اعطا کند.

وی افزود: همچنین مدیرعامل بانک سپه دستور داد سامانه ماهرسان که قبلا بانک انصار برای حمایت شغلی سربازان در دوران پس از خدمت طراحی و در فرآیند ادغام بانکی ناتمام مانده بود، در اسرع وقت مورد باز طراحی قرار گرفته و فعال شود به گونه‌ای که تمامی سربازان ترخیص شده بتوانند از طریق این سامانه عضو مشتریان ویژه بانک سپه شوند و از امکانات و بسته‌های حمایتی ویژه مشتریان بانک سپه بهره‌مند شوند.

وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار
  • ۱۲ ساعت
  • ۲۴ ساعت
  • ۴۸ ساعت