کدخبر: 15482 تاریخ انتشار:

موتورسیکلت هم کالای لوکس شد/افزایش قیمت موتور تا ۴۰۰ میلیون تومان

عضو انجمن موتورسیکلت ایران گفت: استقبال زیاد از موتورسیکلت موجب شد تنوع تولید این کالا افزایش یابد و اکنون به بیش از ۱۵۰ نوع رسیده است.

موتورسیکلت هم کالای لوکس شد/افزایش قیمت موتور تا ۴۰۰ میلیون تومان

به گزارش 9صبح،ابوالفضل حجازی افزود: تولید موتورسیکلت از زمانی که خودرو گران شد، رونق گرفت و موجب شد تنوع تولید این کالا در مقایسه با گذشته افزایش یابد، این افزایش تقاضا نیز باعث افزایش قیمت شد به نحوی که اکنون قیمت موتورسیکلت از 50 تا 400 میلیون تومان است؛ این افزایش قیمت باعث شد این محصول به عنوان کالای لوکس به شمار بیاید. 

وی گفت: در گذشته قیمت موتورسیکلت‌هایی که در ایران تولید می‌شد بین 3 تا 5 میلیون تومان بود به همین دلیل اصولاً جزو کالای سرمایه‌ای به شمار نمی‌رفت، اما اکنون جزو کالا‌های لوکس به شمار می‌رود. اکنون نحوه استفاده از موتورسیکلت هم در مقایسه با گذشته تغییر کرده و فرهنگ استفاده از آن در بین مردم جا افتاده است. 

حجازی ادامه داد: 15 کارخانه اکنون در کشور موتورسیکلت تولید می‌کنند که همین عامل باعث افزایش اشتغال زایی در صنعت موتورسیکلت شد. 

عضو انجمن موتورسیکلت ایران با بیان اینکه از ابتدای امسال 120 هزار موتورسیکلت شماره گذاری شده است، گفت: هم اکنون حدود 70 هزار موتورسیکلت در انبار موتورسیکلت سازان است که علت آن هم فرارسیدن فصل سرماست البته با آمدن بهمن و استقبال از بهار، فروش مجدد افزایش می‌یابد.

منبع:تسنیم

وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار
  • ۱۲ ساعت
  • ۲۴ ساعت
  • ۴۸ ساعت