کدخبر: 12316 تاریخ انتشار:

فنر قیمت دلار و سکه در رفت !

قیمت دلار ، سکه و طلا در بازار امروز سه شنبه 22 شهریور ماه افزایش یافت.

فنر قیمت دلار و سکه در رفت !

به گزارش 9 صبح، فنر قیمت دلار در چهارمین روز هفته در رفت . اسکناس آمریکایی امروز سه شنبه 22 شهریور ماه در تهران ، سلیمانیه و هرات به پرواز درآمد. 

نرخ دلار در تهران امروز وارد کانال 31 هزار تومان شد. هر برگ اسکناس آمریکایی عصر امروز در بازار یاد شده به قیمت 31 هزار و 400 تمان معامه شد . این قیمت در مقایسه با عصر دیروز نزدیک به 600 تومان افزایش را نشان می هد . 

برخی از تحلیلگران فنی باور دارند در شرایط فعلی در صورتی که بازارساز  با تزریق عرضه نسبت به کنترل نرخ ارز اقدام نکند  و اگر اسکناس آمریکایی در محدوده فعلی باقی بماند ممکن است در مرحله بعدی  نرخ دلار به 31 هزار  و 500 تومان هم برسد.  از نگاه این دسته از فعالان بازار  در صورتی که دلار در نیمه کانال 31 هزار تومان تثبیت بدهد ممکن است نرخ دلار تا مرز 31 هزار و 800 تومان هم پیشروی کند. 

قیمت دلار امروز در بازار هرات یک کانال بالا رفت و به مرز 31 هزار تومان رسید اما دوباره به کانال 30 هزار تومان برگشت . قیمت دلار در هرات عصر امروز 30 هزار و 900 تومان بود . این قیمت نسبت به روز قبل بیش از 300 تومان بالاتر بود . 

بازیگران ارزی در بازار سلیمانیه هم امروز قدرت نمایی کردند. قیمت دلار در بازار یاد شده امروز افزایش چشمگیری را تجربه کرد. قیمت دلار در بازار یاد شده امروز بیش از  500 تومان افزایش را ثبت کرد و به 31 هزار و 700 تومان رسید.

نرخ حواله درهم در بازار ارز امروز به 8 هزار و 680 تومان رسید که نسبت به روز قبل 140 تومان بالا رفته بود .

شوک منفی بازار دلار 

 رافائل گروسی مدیرکل سازمان بین‌المللی انرژی اتمی در نشست شورای حکام دیروز مدعی شده بود در تحقیقات کنونی درباره فعالیت‌های هسته‌ای ایران هیچ پیشرفتی حاصل نشده است.

شب گذشته آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا در تازه ترین اظهارات خود درباره برجام گفت که پاسخ ایران به پیشنهاد اتحادیه اروپا در مورد احیای برجام، دورنمای توافق در کوتاه‌مدت را بعید می‌سازد. وزیر امور خارجه ایالات متحده آخرین پاسخ ایران به پیشنهاد اروپایی برای احیای برجام را «گامی رو  به عقب» توصیف کرده است 

امروز همچنین  یک خبر درباره استعفای  رابرت مالی در فضای رسانه ها داغ شد. البته این خبر  تکذیب شد . به رغم تکذیب این خبر به نظر می رسد این خبر بر روی قیمت دلار هم تاثیر گذاشته باشد. از نگاه معامله گران استعفای رابرت مالی  می تواند یک چالش جدید بر سر راه توافق هسته ای باشد . 

در همین شرایط، تایمز اسرائیل مدعی شده یک مقام ارشد اسرائیلی که به همراه یائیر لاپید، نخست وزیر این رژیم به آلمان سفر کرده، به این روزنامه گفته عموم اروپایی ها و آمریکایی ها می گویند برجامی وجود نخواهد داشت. این فرد بدون افشای نامش برجام را مرده توصیف کرده و گفته هیچ مذاکره ای با ایران وجود ندارد.

قیمت اونس طلا ریخت

بازار جهانی طلا هم امروز در سراشیبی قرار گرفت و فلز زرد رنگ در بازار یاد شده ریخت. قیمت اونس طلا ظهر امروز 7 دلار پایین آمد و در محدوده 1722 دلار معامله شد . 

قیمت طلا و سکه پرواز کرد 

در بازار داخلی ایران هم قیمت طلا 18 عیار و قیمت سکه امامی به واسطه افزایش قیمت دلار به پرواز درآمد . قیمت طلا 18 عیار عصر امروز 1 میلیون و 342 هزار و 700 تومان بود که در مقایسه با عصر دیروز  22 هزار و 100 تومان بالارفته بود . 

سکه بازان هم امروز از نیمه کانال 14 میلیون تومان عبور کردند و به سمت مرز مقاومتی جدید حرکت کردند  . قیمت سکه امامی امروز به یک قدمی مرز مقاومتی 14 میلیون و 800 هزار تومان رسید .

قیمت هر قطعه سکه امامی عصر امروز 14 میلیون و 750 هزار تومان بود . عده ای از فعالان بازار سکه می گفتند در صورتی که فلز گران بهای داخلی بالای محدوده یاد شده تثبیت بدهد احتمال رسیدن آن به کانال 15 میلیون تومان هم وجود خواهد داشت . 

منبع:اقتصادنیوز

وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار
  • ۱۲ ساعت
  • ۲۴ ساعت
  • ۴۸ ساعت