کدخبر: 11645 تاریخ انتشار:

قیمت جهانی طلا در تاریخ ۱۴۰۱/۰۶/۰۲

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۷ درصد کاهش به ۱۷۴۵ دلار و ۹ سنت رسید.

قیمت جهانی طلا در تاریخ ۱۴۰۱/۰۶/۰۲

به گزارش 9 صبح به نقل از بلومبرگ، انتشار اطلاعات جدید اقتصادی در آمریکا که حاکی از ضعف اقتصاد این کشور است، باعث افزایش نسبی قیمت طلا در روز گذشته شد.
پایین آمدن ارزش دلار باعث شد طلا در روز سه‌شنبه روند شش‌روزه‌ کاهش قیمت را متوقف کند. سرمایه‌گذاران منتظر اجلاس سالانه بانک‌های مرکزی در جکسون هول در ابتدای هفته آینده و همچنین سخنرانی جروم پاول، رییس فدرال‌رزرو آمریکا در روز جمعه هستند.

جان هاتزیوس، اقتصاددان ارشد بانک سرمایه‌گذاری گلدمن ساکس اعتقاد دارد پاول در مورد روند آهسته‌تر افزایش نرخ بهره صحبت خواهد کرد. اما نیل کاشکاری، رییس بانک فدرال رزرو مینیوپلیس آمریکا هنوز هم‌عقیده دارد بانک مرکزی باید سیاست پولی را جهت تحت کنترل درآوردن تورم سخت‌تر کند.

سرمایه‌گذاران در حال بررسی میزان افزایش نرخ بهره فدرال‌رزرو و خطر آن برای رشد اقتصاد هستند. فعالیت اقتصادی در سراسر دنیا از آمریکا گرفته تا اروپا و آسیا ضعیف‌شده و نگرانی در مورد افزایش قیمت‌ها و جنگ در اوکراین، احتمال رکود اقتصاد دنیا را افزایش داده‌است.

قیمت هر اونس طلا امروز با 0.17 درصد کاهش به 1745 دلار و 9 سنت رسید. نقره با 0.53 درصد کاهش 19 دلار و 2 سنت معامله می‌شود و قیمت پلاتین با 0.58 درصد کاهش به 879 دلار و 70 سنت رسید.

وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار
  • ۱۲ ساعت
  • ۲۴ ساعت
  • ۴۸ ساعت