کدخبر: 11412 تاریخ انتشار:

اختلاف ۱۵ درصدی اولین عرضه های خودرو در بورس کالا با بازار

مدیر نظارت بر عملیات بورس کالا از جریمه هایی گفته که در صورت عدم ایفای تعهدات از تولیدکننده دریافت می شود.

اختلاف ۱۵ درصدی اولین عرضه های خودرو در بورس کالا با بازار

به گزارش 9 صبح، جواد جهرمی گفت:برای خرید خودرو از بورس کالا نیازمند کد بورسی است کسانی که کد بورس اوراق بهادر را دارند هم می‌تواند با اقداماتی کد دریافت کنند. در بورس کالا با یک حساب وکالتی باید کار انجام شود یعنی فرآیندی که وجه در آن بلاک و برداشتی انجام می‌شود در حساب افراد است و پولی نزد بورس کالا نیست. مسدود بودن حساب هم از زمان ثبت سفارش تا اتمام حراج است و بعد مسدودیت بر طرف می‌شود. تنها محدویت که در نظر گرفته شده سن بالای ۱۸ سال و خرید یک خودرو است و رانتی وجود ندارد.

او می‌گوید: قیمت بر اساس عرضه و تقاضا است. فرد قیمت مورد نظر خود را به کارگزار می‌دهد و براساس آن موظف است سقف قیمتی آن را بزند. در رابطه با سابقه عرضه یک وانت بود که بر روی قیمت پایه معامله شد و مورد دیگر عرضه چهارشنبه بود که ۶۰۰ دستگاه مورد معامله قرار گرفت.

جهرمی می‌گوید:شروع کار با خودروهای کم تیراژ بود تا مردم بیشتر با شرایط آشنا و سیستم‌ها سنجیده شوند. ضمانت‌هایی از خودرو سازها برای تحویل گرفته ایم تا جریمه بپردازند که تاخیری در تحویل رخ ندهد. قیمت‌ها با ۱۵ درصد پایین‌تر از سطح بازار رقم خورد. معاملات خودرو ۴ ساعت طول کشید. به خریداران اختیار دادیم تا فضای هیجانی از بین برود. در شرایطی می‌توان به بازار خودرو کمک کرد که عرضه منظم داشته باشیم. وقتی کالا از قیمت گذاری دستوری خارج می‌شود تولید کننده، دولت و هم مصرف کننده منفعت می‌برند. بورس یک پلتفرم است. قیمت همه چیز را به نمایش می‌گذارد و تعیین می‌کند.

او می‌گوید: تکیه تنها به بورس کالا نمی‌تواند مشکلات را حل کند. بازار گواهی سپرده و اوراق سلف برنامه‌های بعدی در این حوزه است که در این راستا به سمت توسعه بازار مالی خودرو ، خودرو های پرتیراژ و برخط شدن معاملاتمی خواهیم رفت. خودرویی که در بورس است باید صد درصد در بورس کالا عرضه شود. شرایط گارانتی مانند سابق است و تمام اطلاعات از جمله زمان تحویل در اطلاعیه عرضه آماده است. همه موارد معامله شفاف و ثبت شده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان ،۲۶ مرداد ۶۰۰ دستگاه دیگنیتی و فیدلیتی متعلق به بهمن موتور روی تابلو معاملات بورس کالا رفتند و در مجموع با تقاضای ۳ هزار و ۵۰۰ نفر مواجه شدند.

وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار
  • ۱۲ ساعت
  • ۲۴ ساعت
  • ۴۸ ساعت