کدخبر: 11246 تاریخ انتشار:

قیمت دلار و طلا و سکه بعد از توافق قریب الوقوع | پیش بینی قیمت سکه بعد از پاسخ ایران به اروپا

قیمت دلار در واکنش به پالس های جدید برجامی آرایش نزولی به خود گرفت و یک کانال عقبگرد را تجربه کرد.

قیمت دلار و طلا و سکه بعد از توافق قریب الوقوع | پیش بینی قیمت سکه بعد از پاسخ ایران به اروپا

به گزارش منیبان؛ روز گذشته سیگنال های جدید وزارت خارجه در مورد مذاکرات هسته ای موجب شد بازیگران ارزی بار دیگر نسبت به احتمال توافق برجام خوشبین شوند. 

قیمت دلار در واکنش به پالس های جدید برجامی آرایش نزولی به خود گرفت و یک کانال عقبگرد را تجربه کرد.

لحظات نفس گیر برجام در بازار دلار 

شب گذشته، جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا اعلام کرد که پاسخ ایران را دریافت کرد. به نظر می رسد بازار ارز و سکه به حالت آماده باش در آمده باشد، لحظات نفس گیر برجامی فرا رسیده است و معامله گران در انتظار سیگنال های جدید از سوی مهره های اصلی برجام هستند تا مسیر حرکت خود را تعیین کنند.

بازار دلار در انتظار اخبار جدید برجامی 

 کاربران شبکه های مجازی عنوان می کردند که توافق در حال وقوع است و به احتمال زیاد تا ظهر امروز اخبار مشخص تری منتشر خواهد شد. واکنش آمریکا و اروپایی ها نسبت به پاسخ ایران، روند بازار ارز در روز جاری و روزهای آینده را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

محمد مرندی مشاور تیم مذاکره کنندگان ایران در مصاحبه با الجزیره درباره برجام گفت:ایران در پاسخش، نگرانی های خود را مطرح کرده، اما حل مسائل باقی مانده خیلی دشوار نیست. او ادامه داده است : نمی توانم بگویم توافق بدست خواهد آمد، اما از هر زمان دیگر به آن نزدیک تر هستیم.

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا  گفته تنها راه برای بازگشت متقابل به توافق هسته‌ای با ایران این است که تهران «مطالبات فرعی» خود را کنار بگذارد.

پیش بینی قیمت دلار بعد از پاسخ برجامی ایران به اروپا

برخی از معامله گران می گفتند در صورتی که بورل پاسخ مثبتی از سوی  بازیگران سیاسی برجام دریافت کند  ممکن است نرخ ارز  بار دیگر عقب نشینی کند .

با این حال عده ای دیگر از معامله گران معتقد بودند اگر از سوی برجام اخبار مثبتی دریافت نشود احتمال رشد قیمت دلار وجود خواهد داشت. 

به گزارش اقتصادنیوز ، روز گذشته شمارش معکوس برای تحویل پاسخ مکتوب ایران در مورد متن پیش نویس برجام از سوی امیر عبداللهیان آغاز شد.  قیمت دلار در واکنش به این خبر  یک کانال عقب نشینی کرد.

ریزش قیمت سکه

با کاهش قیمت دلار ، بازار سکه هم بهم ریخت و فلز زرد رنگ داخلی بعد از مدت ها تا کانال ۱۳ میلیون تومان ریزش کرد.قیمت هر قطعه سکه امامی دیروز در محدوده 13 میلیون و 972 هزار تومان معامله شد. این قیمت  در مقایسه با روز یکشنبه بیش از 200 هزار تومان کاهش را نشان می دهد.

قیمت دلار با توافق چقدر می ریزد؟

ارزش ذاتی سکه دیروز  12 میلیون و 494 هزار تومان بود که نسبت به قیمت نقدی نزدیک به 1 میلیون و 500 هزار تومان فاصله دارد . حباب سکه هم مانند روز قبل از آن  در محدوده 11 درصد قرار داشت.

آماده باش برجامی در بازار سکه

شب گذشته، جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا اعلام کرد که پاسخ ایران را دریافت کرد.به نظر می رسد بازار ارز و سکه به حالت آماده باش در آمده باشد، لحظات نفس گیر برجامی فرا رسیده است و معامله گران در انتظار سیگنال های جدید از سوی مهره های اصلی برجام هستند تا مسیر حرکت خود را تعیین کنند.

پیش بینی قیمت سکه بعد از پاسخ برجامی ایران

عده ای از سکه بازان معتقد بودند در صورتی که قیمت سکه نتواند به بالای محدوده ۱۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان برسد احتمال برگشت تا نیمه کانال  ۱۳ میلیون تومان وجود دارد.

با این حال اگر قیمت سکه مرز ۱۴ میلیون تومان را لمس کند ممکن‌ است فلز زرد رنگ داخلی تا محدوده ۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بالا برود.

وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار
  • ۱۲ ساعت
  • ۲۴ ساعت
  • ۴۸ ساعت