کدخبر: 11209 تاریخ انتشار:

ارزانی برنج ادامه دارد

دبیرکل اتحادیه بنکداران مواد غذایی گفت: نرخ برنج ایرانی در بازار با کاهش ۱۵ تا ۲۵ هزار تومانی به ۷۰ تا ۱۱۰ هزار تومان کاهش یافته و با توجه به ورود به فصل برداشت و افزایش تولید کاهش قیمت‌ها ادامه دارد.

ارزانی برنج ادامه دارد

به گزارش 9 صبح؛ قاسمعلی حسنی دبیرکل اتحادیه بنکداران مواد غذایی اظهارکرد: نرخ هرکیلوگرم برنج ایرانی حدود ۱۵ هزار تومان کاهش یافته و نرخ این محصول در روزهای آینده دوباره کاهش می‌یاید.

وی افزود: نرخ برنج ایرانی درحال‌حاضر ۷۰ تا ۱۱۰ هزار تومان به فروش می‌رسد که با توجه به افزایش تولید برنج در امسال و وجود حجم زیادی برنج در انبار‌ها پیش‌بینی ادامه کاهش نرخ وجود دارد.

دبیرکل اتحادیه بنکداران مواد غذایی ادامه داد: هرساله به مدت ۵ ماه ( ایام برداشت محصول) واردات برنج خارجی برای حمایت از برنج ایرانی ممنوع می‌شد که عدم اعمال ممنوعیت در امسال و عرضه بیشتر این محصول در بازار به روند کاهش قیت برنج کمک کرد و از سود جویی‌ها جلوگیری به عمل آورد.

وی تصریح کرد: درحال‌حاضر با توجه به اینکه برنج ایرانی نرخ بالایی دارد و سه برابر برنج خارجی است عملا رقیبی برای برنج ایرانی حساب نمی‌شود.

افزایش نرخ امسال برنج غیرواقعی و در ۱۰۰ سال گذشته بی‌سابقه بود

حسنی گفت: افزایش نرخ برنج ایرانی در امسال در ۱۰۰ سال اخیر بی‌سابقه بود و طبیعی بود که روند افزایشی متوقف شود و کاهش نرخ جای آن را بگیرد به ویژه آنکه اکنون فصل برداشت برنج است و به طور معمول در این مدت قیمت‌ها کاهش می‌یابد.

دبیرکل اتحادیه بنکداران مواد غذایی ادامه داد: حج زیادی برنج کهنه در انبارها باقی مانده و با توجه به اینکه برنج تازه در حال ورود به بازار است این محصولات روانه بازار می‌شود.

حباب نرخ برنج ایرانی ترکید

 اکبریان از فعالان بخش شالکوبی برنج در شمال کشور نیز در این ارتباط اظهارکرد: نرخ برنج در سال گذشته حباب داشت که در سال جدید حباب آن ترکیده است به طوری که در مازندران شاهد کاهش ۲۰ تا ۲۵ هزار تومانی هر کیلوگرم برنج ایرانی هستیم.

وی افزود: درحال‌حاضر بهترین برنج ایرانی در شالیکوبی ۹۰ هزار تومان به فروش می‌رسد و میزان عرضه این محصول به بازار زیاد شده است.

وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار
  • ۱۲ ساعت
  • ۲۴ ساعت
  • ۴۸ ساعت