کدخبر: 10715 تاریخ انتشار:

واکنش بازار خودرو به آغاز مذاکرات وین

بازار پرتیراژهای ایران خودرو دیروز 12 مرداد 1401 بدون تغییر در بازار قیمت گذاری شدند تا بازار خودرو با آرامش به تعطیلات آخر هفته برود.

به گزارش 9 صبح؛ ارزیابی بازار خودرو نشان دهنده آن است که هرچند در روزهای گذشته بازار خودرو نوسان اندکی داشته است ، اما دیروز قیمت خودرو استپ کرد. به گفته فعالان بازار خودرو با اعلام خبر سفر علی باقری به وین و تعدیل اخبار منفی که حواشی مذاکرات برجام وجود داشت، سبب شد تا شاهد کاهشی شدن نرخ دلار در بازار باشیم؛ اتفاقی که در بازار خودرو هم اثرگذاشت و این بازار را تثبیت کرد.

علاوه بر اخبار سیاسی که بازار خودرو را تحت تاثیر قرار داده است، تعطیلات ابتدای هفته آینده که به نوعی از اواخر هفته جاری آغاز می شود نیز بر ثبات قیمت در بازار اثر گذار بوده است؛ بطوریکه به گفته فعالان بازار خودرو در روزهای تعطیل بازار خودرو وارد رکود می شود. این به معنی آن است که در این روزها بازار با کاهش تقاضا و یا به عبارت دیگر از تقاضا خالی می شود که این امر موجب شده تا رکود بیش از پیش در این بازار حاکم شود.

 

قیمت محصولات ایران خودرو

از جمله محصولات پرتیراژ ایران خودرو می‌توان به «پژو 207 دنده ای»، «پژو 207 سقف شیشه ای»، «سمند LX» ، «سمند LX با موتورEF7 » و «سمند سورن پلاس»، «دنا معمولی» ، «رانا پلاس» و «دنا پلاس توربو اتوماتیک» اشاره کرد.

رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که خانواده سمند دیروز بدون تغییر در بازار عرضه شد،  با این شرایط «سمند LX» در بازار 307 میلیون تومان قیمت خورد و تغییر قیمت نداشت،  «سمندLX با موتورEF7» هم 352 میلیون تومان در بازار دست به دست شد و از سوی دیگر «سمند سورن پلاس» هم در بازار 343 میلیون تومان قیمت خورد و تغییر قیمت نداشت.

از سوی دیگر ارزیابی ها نشان دهنده آن است که «دنا پلاس توربو اتومات» که روز گذشته رشد چهار میلیونی قیمت داشت دیروز در بازار 509 میلیون تومان بدون تغییر قیمت گذاری شد، از سوی دیگر رصد بازار نشان دهنده آن است که «دنا معمولی» دیروز 394 میلیون تومان قیمت خورد و «رانا پلاس» هم بدون تغییر در بازار 303 میلیون دست به دست شد.

از سوی دیگر با توجه به ارزیابی بازار می توان گفت «پژو 207 دنده‌ای» هم در بازار دیروز 399 میلیون قیمت گذاری شد و «پژو 207 سقف شیشه ای» هم بدون تغییر در بازار 406 میلیون تومان عرضه شد.

وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار