کدخبر: 10563 تاریخ انتشار:

قیمت هر حلب روغن نباتی ۱۰۰ هزارتومان کاهش یافت

دبیرکل اتحادیه بنکداران مواد غذایی گفت: قیمت مصرف کننده هر حلب ۱۶ کیلویی روغن نباتی یک میلیون و هشتاد هزار تومان است که اکنون در عمده فروشها ۹۶۰ هزار تومان بفروش میرسد.

به گزارش 9 صبح؛ قاسم علی حسنی دبیرکل اتحادیه بنکداران مواد غذایی اظهار داشت: با توجه به اینکه قیمت روغن نباتی در بازار جهانی حدود 30 درصد کاهش یافته است رقابت واردکنندگان جهت واردات روغن نباتی ارزان قیمت شدت گرفته است که این امر در کنار کاهش مصرف  روغن در فصل تابستان افزایش چندبرابری قیمت روغن در سال جاری.

وی افزود: با توجه به افزایش چند برابری قیمت روغن نباتی در ماه‌های اخیر و کاهش تقاضا توسط مردم، مسئولین مربوطه تلاش کردند تا قیمت روغن را به سوی نزولی ببرند و تا امروز شاهد کاهش 10 درصدی قیمت روغن در بازار هستیم.  در ماه‌های اخیر  هر حلب روغن نباتی حدود یک میلیون  و 80 هزارتومان به فروش می‌رسید که پس از تلاش مسئولین قیمت روغن 10 درصد کاهش یافت و امروز 960 هزارتومان در عمده فروشی‌ها به فروش می‌رسد.

حسنی افزود:  رقابت وارد کنندگان بخش خصوصی برای فروش سریع‌تر و وارد نمودن روغن خام با قیمت پایین تر  همگی باعث کاهش قیمت روغن نباتی شده است که با کاهش 10درصدی قیمت روغن در بازار باعث افزایش عرضه این کالای اساسی شده است و ما در تلاش هستیم  تقاضا و عرضه به تعادل خود برسانیم.

دبیرکل اتحادیه بنکداران مواد غذایی افزود: با  توجه به افت 30درصدی قیمت روغن در سطح جهان به دنبال افزایش واردات در سطح جهان هستیم و همچنین با افت قیمت روغن در بازار جهانی در نظر داریم تا از اوکراین محموله‌های را به ایران وارد کنیم.

منبع: برنا

وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار