کدخبر: 10478 تاریخ انتشار:

قیمت جدید برنج اعلام شد/ معاون وزیر جهادکشاورزی: منتظر ارزانی برنج باشید

آن‌طور که معاون وزیر جهادکشاوری اعلام کرده؛ به دلیل این‌که وارد فصل برداشت برنج شده‌ایم، قیمت‌ها نزولی است و تا رسیدن به قیمت‌های مناسب، این روند ادامه دارد.

به گزارش منیبان به نقل از خبرآنلاین، برنج ارزان می‌شود، این خبری است که به تازگی معاون دفتر بازرگانی داخلی وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرده و گفته به زودی قیمت جدید برنج بعد از محاسبه هزینه‌های کاشت، داشت و برداشت اعلام می‌شود.

آن‌طور که مجید حسنی‌مقدم اعلام کرده؛ به دلیل این‌که وارد فصل برداشت برنج شده‌ایم، قیمت‌ها نزولی است و تا رسیدن به قیمت‌های مناسب، این روند ادامه دارد.

وی متذکر شده؛ سال گذشته خشکسالی شدید بود، ولی امسال شرایط بهتر شده است.

براساس گزارش معاونت زراعت وزارت جهاد کشاورزی، امسال حداقل ۲۰ درصد افزایش تولید خواهیم داشت. این در شرایطی است که سال گذشته یک میلیون و ۸۰۰ هزار تن برنج تولید شد و امسال این میزان به ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تن خواهد رسید.

حسنی‌مقدم با توضیح این‌که کشور ماهانه به ۲۵۰هزارتن برنج نیاز دارد، عنوان کرده؛ دوسوم این نیاز یعنی حدود ۱۶۰ هزار تن از تولید داخل و مابقی یعنی حدود ۹۰ هزارتن نیز از واردات تامین می‌شود.

وی متذکر شده؛ فصل برداشت برنج در مقطع خاصی است و هرچه از زمان برداشت فاصله می‌گیریم، حجم موجودی برنج کاهش می یابد و چون عرضه کم می‌شود، قیمت‌ها هم بالا می‌رود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، بررسی قیمت برنج در بازار نشان نشان می‌دهد که هر کیلو برنج ایرانی به طور متوسط بین ۸۰ تا ۲۰۰ هزار تومان قیمت دارد. بنا با این گزارش، هر کیلو برنج طارم هاشمی در بازار ۱۷۴ هزار تومان برنج ممتاز هاشمی ۱۵۸ هزار تومان، برنج دم سیاه درجه یک ۱۳۵ هزار تومان و برنج مجلسی معطر ۹۹ هزا و ۸۰۰ تومان قیمت دارد.

همچنین در بازار هر کیلو برنج ایرانی فجر ممتاز و معطر با قیمت ۹۵ هزار تومان و برنج ایرانی عنبربو ۹۰ هزار تومان با فروش می‌رود.

نوع محصول برند وزن قیمت (تومان)

 
برنج طارم هاشمیناظران گیلان۱۰ کیلو گرم۱,۷۴۰,۰۰۰
برنج ممتاز هاشمیمهمان دوست۱۰ کیلو گرم

۱,۵۸۰,۰۰۰

برنج دم سیاه درجه یکآقاجانیان۱۰ کیلو گرم۱,۳۵۵,۰۰۰
برنج ایرانی طارم هاشمیمژده۱۰ کیلو گرم

۱,۱۵۰,۰۰۰

برنج طارمآقا میر۱۰ کیلو گرم۱,۳۵۰,۰۰۰
برنج مجلسی معطرکاویش۱۰ کیلو گرم۹۹۸,۰۰۰
برنج ایرانی فجر ممتاز و معطرستایش۱۰ کیلو گرم۹۵۰,۰۰۰
برنج ایرانی عنبربوکرامت۱۰ کیلو گرم۹۰۰,۰۰۰
برنج معطر ممتاز عنبربوطایفه۱۰ کیلو گرم۸۷۵,۰۰۰
برنج عنبر بو معطر فوق اعلاءعرش۱۰ کیلو گرم۷۷۷,۰۰۰
وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار