کدخبر: 10444 تاریخ انتشار:

این مشمولان سهام عدالت می‌توانند وام بانکی دریافت کنند

مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) شرایط توثیق سهام برای دریافت وام را تشریح و تاکید کرد: همه مشمولان سهام عدالت می‌توانند از این سهام به عنوان وثیقه استفاده کنند.

به گزارش 9 صبح؛ محمد باغستانی با اشاره به رونمایی از فاز اول سامانه توثیق الکترونیک هوشمند ستاره در مورد اینکه برای اخذ وام چه میزان سهام لازم است، گفت: این موضوع در اختیار بانک بوده و بستگی به بانک دارد. ممکن است بانک برای ارائه وام 10 میلیون تومانی، 20 میلیون تومان وثیقه بخواهد.

وی در مورد مشمولان سهام عدالت نیز توضیح داد: همه مشمولان سهام عدالت می‌توانند از این سهام به عنوان وثیقه استفاده کنند. هم مشمولانی که روش مستقیم را انتخاب کرده و هیچ میزان از سهام خود را نفروخته‌اند، هم مشمولانی که روش مستقیم را انتخاب کرده و بخشی از سهام خود را فروخته‌اند و هم مشمولانی که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده بودند؛ در واقع هر فرد به میزان دارایی خود می‌تواند برای توثیق سهام اقدام کند.

مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) در مورد انتقال سهام عدالت متوفیان نیز اینطور توضیح داد که سامانه انتقال سهام عدالت متوفیان تا پایان شریورماه راه اندازی شده و وراث این افراد می‌توانند برای انتقال سهام عدالت اقدام کنند.

تسنیم

وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار