کدخبر: 8754 تاریخ انتشار:

اگر زیاد خسته می شوید هرگز خوردن این ماده را متوقف نکنید!

اگر از خستگی و کمبود انرژی رنج می برید و دائما دچار گرفتگی عضلات و کوفتگی می شوید به احتمال زیاد دچار کمبود منیزیم می باشید.

به گزارش 9 صبح، منیزیم ماده معدنی مهمی است که برای تولید بیش از 400 آنزیم و فعالیت بیوشیمیایی در بدن از آن استفاده می شود.

یکی از موارد بسیار شایع در خستگی کمبود منیزیم است چرا که منیزیم در سبزیجات برگ سبز تیره و در آجیل به مقدار زیاد یافت میشود و معمولاً در سبد غذایی مون خیلی از این دو گروه مواد غذایی استفاده نمی‌کنیم و معمولاً احساس خستگی را خواهیم داشت و هم به دلیل افرادی که مدام دچار خستگی هستند.

منیزیم نقشی کلیدی در شکستن گلوکز و تولید انرژی دارد که باعث افزایش سوخت و ساز بدن شده و خستگی و ضعف را برطرف می کند.

به علاوه منیزیم متابولیسم کلسیم، پتاسیم، فسفر، مس، ویتامین C و روی را که به تامین انرژی بدن کمک می کنند، تنظیم می کند.

عواملی بسیاری وجود دارند که سبب کمبود منیزیم در بدن شما می شوند و به طریقی منیزیم بن شما را ازبین برده و یا مانع جذب منیزیم در بدن شما می شوند مانند مصرف الکل، نوشیدن بیش از حد چای و قهوه، استرس، مشکلات کلیوی، مصرف بیش از حد کلسیم و اسهال که سبب کمبود منیزیم در بدن می شوند.

منابع غذایی زیادی وجود دارند که شما می توانید برای تامین منیزیم مورد نیاز بدنتان از آن ها استفاده کنید مانند ماهی، سویا، آووکادو، موز، بادام، تخمه ها، حبوبات، سبزیجات، ماست کم چرب، شکلات با درصد کاکائو زیاد از منابع غذایی مناسب منیزیم می باشند.

وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار