کدخبر: 8753 تاریخ انتشار:

با این راهکار بدون خوردن گوشت، پروتئین بدن خود را تامین کنید

ما در اینجا قصد داریم به شما برخی از غذا ها را معرفی کنیم که در نسبت با گوشت گاو از پروتئین بیشتری برخوردار هستند و گنجاندن انها در برنامه غذایی تان می تواند به سلامت و لاغری کمک کند.

به گزارش 9 صبح، پروتئین یکی از کلیدی ترین گروه های غذایی است که همه افراد باید آن را به میزان کافی در رژیم غذایی خود بگنجانند. برای این کار شما لازم نیست تنها گوشت قرمز بخورید بلکه راه های دیگری نیز برای تامین پروتئین وجود دارد.

1. عدس: یک وعده 100 گرمی عدس تنها 116 کالری دارد و از 31 درصد پروتئین (بر اساس کالری) تشکیل شده است که به شکل قابل توجهی بیش از گوشت گاو است. عدس همچنین حاوی میزان زیادی فیبر بوده و برای سلامتی بسیار مفید است.

2. کلم بروکلی: همانطور که می دانید بروکلی سرشار از انواع ویتامین ها بوده و همچنین فیبر بسیار زیادی دارد. کلم بروکلی همچنین یکی از منابع عالی پروتئین گیاهی بوده و از 33 درصد پروتئین برخوردار است.

3. ادامامه: دانه ی سویای موجود در غلاف سبز به ادامامه معروف بوده که سرشار از مواد مغذی مختلفی از قبیل ویتامین ها، فیبر و پروتئین است و برای سلامتی بسیار مفید می باشد.

4. کلم: کلم دارای کالری فوق العاده کمی است اما دارای ویتامین های ضروری فراوانی است که آن را تبدیل به یکی از بهترین غذا می کند. کلم همچنین پروتئین بسیار زیادی دارد.

5. اسفناج: اسفناج نه تنها منبع عالی آهن، کلسیم و ویتامین A ،C و K است، بلکه مقدار زیادی پروتئین نیز دارد. در واقع، از آنجا که اسفناج بسیار کم کالری است دارای 50 درصد پروتئین به نسبت کالری می باشد.

6. قارچ: قارچ را می توان یکی از پر پروتئین ترین غذا ها دانست چرا که در هر وعده 100 گرمی تنها 26 کالری داشته و 56 درصد پروتئین دارند که تقریبا دو برابر پروتئین موجود در گوشت چرخ کرده است.

وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار