کدخبر: 8515 تاریخ انتشار:

با بهترین خوردنی‌ برای زمان استرس و عصبانیت آشنا شوید

استرس، عصبانیت، ناراحتی و خستگی، احساساتی هستند که ممکن است در برخی مواقع با شدتشان ما را معذب کنند اما برخی خوراکی‌ها هستند که در عین سلامت بودن به بهتر شدن وضعیت روحی ما در چنین مواقعی کمک می‌کنند.

به گزارش 9 صبح، برخی افراد هستند که وقتی برای نیازهای مهمشان پاسخ درستی دریافت نمی‌کند دچار عصبانیت، استرس، ناراحتی و خستگی می‌شوند و در چنین موقعیت‌هایی شروع به خوردن می‌کنند. ممکن است این خوردن به صورت ناخودآگاه شروع شود و به چیزهای دم‌دستی و کم‌ارزش ختم شود. در بیشتر مواقع هم ممکن است نیاز ما به هورمون‌های شادی از جمله دوپامین، اوکسیتوسین و... ما را به مصرف مواد چرب و شیرین می‌کشاند؛ مثلا یک همبرگر دوبل یا یک بستنی لیتری بزرگ! چراکه مغز ما نیاز به تجربه چیزهای لذت‌بخش دارد تا حس خوشبختی را به ما القا کند.

اما این راه‌حل موقتی است و هنوز لقمه شما از پیچ آخر روده رد نشده که باز وضعیت روحی به‌هم‌ریخته خودش را نشان می‌دهد، با این تفاوت که این‌بار بدن گرفتار هضم و جذب لقمه‌های بلعیده شده نیز است و عذاب وجدان مصرف کالری اضافی و غیر لازم هم به بار روانی شما افزوده می‌شود.

این در حالی است که حس کرختی و تمرکز بدن بر هضم این مواد سنگین جدید هم انرژی شما را کمتر از قبل خواهد کرد. راه‌حل اینکه ما نیاز به خوردن و دریافت پاداش را با خوردن مواد مغذی‌ای که به ترشح این هورمون‌های مفید کمک می‌کنند برطرف کنیم.

► در این اینفوگرافیک شما می‌توانید این خوردنی‌ها را ببینید:

اینفوگرافیک | بهترین خوردنی‌ها برای زمان استرس و عصبانیت
منبع: همشهری آنلاین
وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار