کدخبر: 8302 تاریخ انتشار:

سارقان بانک ملی روز بعد از سرقت به خاطر جا گذاشتن وسایل دوباره به بانک رفتند

متن پیش رو در آفتاب یزد منتشر شده و انتشار آن در 9 صبح به معنای تایید تمام یا بخشی از آن نیست

9 صبح به نقل از آفتاب یزد/ رئیس پلیس تهران جزئیات جدیدی از ماجرای سرقت بانک ملی را تشریح کرد.

 

سردار حسین رحیمی پیش از ظهر امروز در حاشیه مرحله 56 طرح رعد پلیس پیشگیری تهران، اظهار کرد: در این طرح 733 متهم بازداشت شدند.

به گفته رئیس پلیس تهران، علاوه بر انهدام 19 باند در طرح مذکور، بالغ بر 3 هزار و 240 اموال مردم کشف و به 953 فقره سرقت رسیدگی شد.

این مقام انتظامی با اشاره به ارزش 22 میلیاردی اموال مکشوفه، از بازداشت 22 محکوم فراری در طرح مذکور خبر داد و گفت: 270 فشنگ جنگی، 117 قبضه سلاح سرد و چهار قبضه سلاح گرم در این طرح کشف شد.

وی افزود: در این طرح 87 مورد از پاتوق‌های سارقان، 13 پاتوق‌ مالخران، دو محل تردد اوباش و 59 نقطه فروش مواد مخدر پاکسازی شد.

رحیمی با اشاره به کشف 90 کیلوگرم هروئین از یک باند چهار نفره در طرح مذکور، آخرین اطلاعات مربوط به سارقان بانک ملی را تشریح کرد و گفت: بر اساس آخرین اعتراف سارقان اصلی چهار نفر بودند که سه برادر و یک پسرخاله هستند، این سارقان ساعت 10 شب جمعه در منزل پدری و با حضور پدر هماهنگی‌ها را انجام دادند. 

وی بیان کرد: دو نفر از متهمان به همراه همسر یکی از آن‌ها پیش از سرقت بلیط خروج از کشور را رزرو کرده بودند.

رئیس پلیس تهران تصریح کرد: بر اساس اعتراف سارقان، آنها ساعت دو بامداد وارد بانک شده، دو نفر کار مراقبت و آوردن آذوقه را برعهده داشته و دو نفر کار قطع لوازم حفاظتی و مراقبتی و سرقت را عهده‌‌دار بودند‌ تقریباً ساعت 16 کار آن‌ها تمام شد، روز بعد متوجه شدند برخی از اقلام آن‌ها داخل بانک مانده که مجدداً به بانک مراجعه کرده، برخی را داخل بانک جاسازی کرده بودند که کشف شد.

این مقام انتظامی با اشاره به تحویل اموال مکشوفه به خزانه بانک‌ ملی، گفت: تیم ویژه‌ای از متخصصان در امر طلا و جواهر و نماینده پلیس و دستگاه قضائی پنج روز فعالیت کرده تا اموال مکشوفه را شناسنامه‌دار کنند و تمام اموال تحویل خزانه بانک ملی شد.

وی با بیان اینکه لحظه به لحظه این اقدامات توسط 6 دوربین مستندات‌سازی شد، متذکر شد: روز گذشته‌ جلسه‌ای توسط افسر رابط پلیس ما و کشور مقابل برگزار شده و مترصد این هستیم سه متهم که در خارج از کشور هستند، به کشور مسترد شوند همچنین بازسازی صحنه از نیمه شب گذشته تا ساعت 3 صبح دیروز انجام شد.

رحیمی یادآور شد: سریع‌ترین کشف در مقایسه با دیگر سرقت‌های مشابه مربوط به پلیس ایران‌ بود، سارقان تخصص کامپیوتر، هوابرش و ... داشته و قصد داشتند طلاها را به مرز برده اما‌ موفق به این کار نشدند.

رئیس پلیس تهران با تاکید بر اینکه تحویل اموال مردم برعهده بانک ملی، مرکزی و دادستان است، عنوان کرد: تمام اموال را تحویل دادیم.

این مقام انتظامی افزود: یک سری از معاندان ممکن است حرف‌هایی را بزنند که از آن‌ها گلایه نداریم اما از دوستان خود به سرعت و اشراف پلیس توجه نمی‌کنند، گله‌مند هستیم، تمام سناریو در 24 ساعت اول برای ما مشخص و 24 ساعت بعدی سارقان بازداشت شدند.

وی با بیان اینکه این سرقت بعد امنیتی نداشت، از حرفه‌ای بودن سارقان خبر داد و گفت: سارقان مدت‌ها در بانک رفت و آمد داشته و اشراف کامل داشتند.

این مقام‌ انتظامی افزود: به نظر می‌رسد اگر سارقان موفق به فروش نیز شده بودند، بخش بسیار از کمی از اموال را توانسته بودند به فروش برسانند.

رئیس پلیس تهران درباره تصادف یک موتورسوار با تیم اسکورت رئیس جمهور ونزوئلا نیز بیان کرد: این فرد از موتورسواران بی‌انضباط بود که بعد از تصادف نیز دستگیر و سپس پس از بررسی رها شد و مطلب خاصی در این مورد وجود نداشته؛ این فرد قانون موتورسواری را بلد نبود و این موضوع هیچ جنبه خاصی نداشت و شایعات در این مورد صحت ندارد.

 

وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار