کدخبر: 6423 تاریخ انتشار:

نوشیدنی های محبوب مسلمانان جهان برای افطار

رسم و رسوم و فرهنگ غذایی کشورهای مختلف در اینکه لیوان اول افطار محتوی چه نوشیدنی باشد تاثیر دارد. در این مطلب نوشیدنی‌هایی که معمولا روزه‌داران با آن‌ها روزه خود را باز می‌کنند، معرفی شده‌اند.

به گزارش 9 صبح به نقل از ایندیپندنت، زمان و طول مدت روزه‌داری در بین مسلمانان جهان متفاوت است، سفره افطار آن‌ها هم همین‌طور اما یکی از موارد مشترک در اغلب سفره‌های افطار نوشیدنی معمولا گرمی است که روزه‌داران بعد از ساعت‌ها نخوردن و نیاشامیدن روزه خود را با آن باز می‌کنند.

علاوه بر دلایل پزشکی و سلامتی که توصیه شده برای رفع گرسنگی مستقیم به سراغ غذای پرحجم نرویم، رسم و رسوم و فرهنگ غذایی کشورهای مختلف هم در اینکه لیوان اول افطار محتوی چه نوشیدنی باشد تاثیر دارد. در اینجا به معرفی شش نوشیدنی می‌پردازیم که تهیه آن‌ها در منزل آسان است و می‌توانید روزه خود را با آن‌ها باز کنید.

۱- خروب

این نوشیدنی در فلسطین و مصر محبوب است. برای تهیه آن آب و شکر را در تابه‌ای مخلوط کنید و روی حرارت بگذارید تا محلول به رنگ قهوه‌ای درآید. پودر دانه خروب و آب بیشتری به محلول اضافه کنید و آن بجوشانید، سپس اجازه دهید خنک شود.

۶ نوشیدنی محبوب مسلمانان جهان برای افطار

۲- شربت گل رز

این نوشیدنی شیرین و با طراوت دم‌کرده گل رز را می‌توان با آب یا شیر مخلوط کرد. برای طعم‌دهی بیشتر، می‌توانید برگ‌های نعنای تازه را به نوشیدنی خود اضافه کنید.

۶ نوشیدنی محبوب مسلمانان جهان برای افطار

۳- لَبان

اگر وقت کافی برای تهیه نوشیدنی برای افطار نداشته‌اید، همیشه می‌توانید نوشیدنی ماست شور لبان را انتخاب کنید که در اکثر سوپرمارکت‌ها و خواربارفروشی‌ها پیدا می‌شود.

۶ نوشیدنی محبوب مسلمانان جهان برای افطار

۴- سُبیا

این نوشیدنی شیر نشاسته‌ای در مصر و عربستان سعودی محبوبیت خاصی دارد و از نان قهوه‌ای تخمیر شده مخلوط با پودر نارگیل، شیر و شکر تهیه می‌شود. همچنین می‌توان به آن رنگ قرمز داد.

۶ نوشیدنی محبوب مسلمانان جهان برای افطار

۵- کارکاده

اعتقاد بر این است که نوشیدنی شیرین چای ترش (هیبیسکوس) علاوه بر طعم با طراوتش، به کاهش فشار خون کمک می‌کند. برای تهیه این نوشیدنی تنها به آب، شکر و چای ترش خشک (هیبیسکوس) نیاز دارید.

۶ نوشیدنی محبوب مسلمانان جهان برای افطار

۶- خوشاف

خوشاف در اصل یک سالاد میوه درست و حسابی است: با افزودن خرما، زردآلوی خشک، آلو خشک، انجیر و آجیل به مخلوط آب و قمر الدین (نوشیدنی به دست آمده از زردآلوی خشک) درست می‌شود.

۶ نوشیدنی محبوب مسلمانان جهان برای افطار

 
وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار