کدخبر: 6274 تاریخ انتشار:

بازگشت موقت ایران به سهمیه 3+1 در آسیا

نتایجی که فولاد و سپاهان در لیگ قهرمانان آسیا کسب کرده اند سبب شد تا سهمیه ایران مجددا به 3+1 برگردد.

9 صبح/ پس از اینکه دو تیم استقلال و پرسپولیس از دور رقابت های لیگ قهرمانان آسیا کنار گذاشته شدند، تنها دو تیم فولاد و سپاهان به عنوان نماینده های ایران در این پیکارها شرکت کردند. فولادی ها موفق شدند صعود خود به دور بعدی را قطعی کنند و سپاهان نیز به دنبال اتفاقات فوتبالی است تا راهی دور بعد شود.

با این حال و تا به اینجای کار، فولاد با 3 پیروزی و 2 تساوی، موفق به کسب 11 امتیاز شده و صدرنشین گروه خودش است. سپاهان نیز با 2 پیروزی، یک تساوی و 2 شکست و کسب 7 امتیاز، در پی راهیابی به مرحله یک هشتم نهایی است. این نتایج در کنار عملکرد ضعیف نماینده های ازبکستانی باعث شده است تا امتیازات ایران در جدول AFC برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا در فصل 2024 – 2025 افزایش یابد.

پاختاکور یکی از دو نماینده ازبکستان با 3 امتیاز قعرنشین گروهی است که سپاهان در آن حضور دارد و حذف این تیم قطعی است. نسف قارشی دیگر تیم ازبکی است که شانس راهیابی به دور بعدی را دارد ولی حذف این تیم می تواند سهمیه 3+1 ایران در لیگ قهرمانان را قطعی کند.

طبق اعلام وب سایت فوتی رنکینگز، دو نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا در مجموع موفق به کسب 9 امتیاز مثبت شده اند در حالیکه ازبکی ها تا به حال 6.1 امتیاز را به جمع نمرات کسب شده خود اضافه کرده اند. در حال حاضر ایران 59.614 امتیاز دارد و کشور ازبکستان نیز دارای 57.991 امتیاز است.

پیروزی فولاد و سپاهان در روز آخر و صعود شاگردان نکونام به مراحل بالاتر در کنار حذف نماینده های ازبکستان، می‌تواند باعث افزایش فاصله دو کشور شده و سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا 2024–2025 به صورت 3 سهمیه مستقیم و یک سهمیه غیرمستقیم باقی بماند.

اما عدم کسب نتایج مطلوب از سوی دو نماینده ایران و راهیابی نسف قارشی به مراحل بالاتر می تواند ورق را برگردانده و ازبکستان را بالاتر از ایران قرار دهد.

لازم به ذکر است که سهمیه ایران در دوره بعدی لیگ قهرمانان آسیا (فصل 2023-2024) به صورت قطعی سه سهمیه مستقیم و یک سهمیه غیرمستقیم است و امتیازات کسب شده در لیگ قهرمانان جاری، برای فصل 2024-2025 خواهد بود.

 

وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار