کدخبر: 5655 تاریخ انتشار:

هشدار به مسافران نوروزی؛ مراقب گزش این پشه‌ باشید!

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: مسافران در محل های مناسب و ایمن از جمله مهمانپذیرها سکونت داشته باشند تا از گزش احتمالی هر گونه پشه مهاجم آئدس در امان باشند.

به گزارش 9 صبح به نقل از ایسنا، دکتر حسین فرشیدی ضمن تاکید بر انتخاب محل اسکان مناسب و دور از محیط‌های مرطوب و آلوده به پشه توسط میهمانان نوروزی گفت: امسال همزمان با اپیدمی کووید ۱۹ استان هرمزگان با پشه مهاجم آئدس مواجه بود که این موضوع انجام اقدامات پیشگیرانه در ایام تعطیلات نوروز برای تامین سلامت مسافران و شهروندان را می طلبد بنابراین مسافران در محل های مناسب و ایمن از جمله مهمانپذیرها سکونت داشته باشند تا از گزش احتمالی هر گونه پشه در امان باشند.

وی افزود: در مهرماه به بعد درگیر پشه آئدس بودیم که ابتدا از بندرلنگه در ادامه بندرعباس و در نهایت مواردی از این پشه در شهر سیریک مشاهده شد. خوشبختانه موردی از بیماری ناشی از پشه در استان مشاهده نشده است بنابراین مسافران و شهروندان باید جانب احتیاط را رعایت کنند.

فرشیدی با اشاره به حجم بالای کار در ایام بیماری کووید ۱۹ و پشه مهاجم آئدس در استان تصریح کرد: علیرغم کمبود اعتبارات و عدم پرداخت مطالبات پایان سال به کارکنان اما هیچ خدمتی روی زمین نمانده چرا که کارکنان بخش بهداشت و درمان در همه شرایط نسبت جامعه احساس تعهد و وظیفه می کنند.

بنابر اعلام وبدا، وی گفت: جلوگیری از نیش پشه‌ها، باعث جلوگیری از بیماری‌هایی چون مالاریا، تب دنگی، چیکونگونیا، ویروس زیکا، تب زرد و بسیاری بیماری‌های عفونی دیگر می‌شود.

وبگردی
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار