کدخبر: 46401 تاریخ انتشار:

سلطان نفوذ در دادگاه ها و دادسراها دستگیر شد

یک کارچاق‌کن که مدعی نفوذ در پرونده‌های قضایی بود در شهرستان پارسیان شناسایی و دستگیر شد.

سلطان نفوذ در دادگاه ها و دادسراها دستگیر شد

به گزارش 9 صبح؛ یک کارچاق‌کن که مدعی نفوذ در پرونده‌های قضایی بود در شهرستان پارسیان شناسایی و دستگیر شد.

 مجتبی قهرمانی، رئیس‌کل دادگستری هرمزگان در این‌باره گفت: با‌توجه به شکایت تعدادی از اهالی شهرستان پارسیان از فردی که با ‌توسل به اقدامات متقلبانه و ادعای واهی اعمال نفوذ در پرونده‌های قضایی، مبالغی را دریافت کرده بود، موضوع در رصد اطلاعاتی نامحسوس کارشناسان حفاظت و اطلاعات دادگستری استان قرار گرفت و برای دستگیری فرد مورد نظر، دستور لازم صادر شد. به دستور رئیس حوزه قضایی پارسیان پس از جمع‌آوری دلایل و مدارک کافی، این متهم توسط حفاظت و اطلاعات دادگستری استان هرمزگان، شناسایی و دستگیر شد.

وی با اشاره به اینکه متهم دارای شغل آزاد بوده و هیچ‌گونه رابطه قراردادی، شغلی یا استخدامی با دستگاه قضایی ندارد، یادآور شد: عناوین اتهامی این فرد، کلاهبرداری و ادعای اعمال نفوذ برخلاف حق و مقررات قانونی در پرونده‌های قضایی است. متهم دستگیر شده با قرار تأمین کیفری در بازداشت به سر می‌برد و تحقیقات درخصوص اتهامات وی ادامه دارد که نتایج آن متعاقباً اطلاع‌رسانی خواهد شد.

وی همچنین تصریح کرد: در بسیاری از موارد، شکل‌گیری ذهنیت اشتباه و برخلاف واقع نسبت به دستگاه قضایی به اشخاصی بازمی‌گردد که به‌هیچ‌ عنوان ارتباطی با قوه قضائیه ندارند و فقط با توسل به عملیات متقلبانه و جعل عنوان، اقداماتی را به نام دستگاه قضایی انجام داده و موجب ایجاد شائبه در سطح جامعه می‌شوند.

رئیس کل دادگستری هرمزگان با تأکید بر اینکه هیچ خط قرمزی در مسیر مبارزه با مظاهر فساد در درون و پیرامون دستگاه قضایی وجود ندارد، خاطرنشان کرد: با افرادی که با اعمال متقلبانه و سوءاستفاده از عناوین جعلی به اعتماد عمومی مردم نسبت به دستگاه قضایی آسیب می‌زنند، قاطعانه و بدون اغماض برخورد خواهد شد.

وبگردی
کدخبر: 46401 تاریخ انتشار:
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار
  • ۱۲ ساعت
  • ۲۴ ساعت
  • ۴۸ ساعت