کدخبر: 46355 تاریخ انتشار:

خبر مهم درباره بیمه فرهنگیان/ ساعت کاری معلمان کاهش یافت

احمد محمودزاده،رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی از پیگیری برای رفع مشکلات بیمه‌ای و رساندن ساعت کاری معلمان مدارس غیردولتی به ۳۰ ساعت از طریق مصوبه‌ای در مجلس شورای اسلامی و نیز رتبه بندی مدارس غیردولتی خبر داد

خبر مهم درباره بیمه فرهنگیان/ ساعت کاری معلمان کاهش یافت

به گزارش 9 صبح؛ ​احمد محمودزاده،رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی از پیگیری برای رفع مشکلات بیمه‌ای و رساندن ساعت کاری معلمان مدارس غیردولتی به ۳۰ ساعت از طریق مصوبه‌ای در مجلس شورای اسلامی و نیز رتبه بندی مدارس غیردولتی خبر داد. وی اظهار کرد:درحال پیگیری مصوبه‌ای در مجلس شورای اسلامی هستیم که در صورت تصویب، ساعت کار معلمان مدارس غیردولتی از ۴۴ به ۳۰ ساعت تقلیل می‌یابد.

وی با تاکید بر اینکه معتقدیم معلم کارگر نیست که ساعات کاری او را با قانون کار بسنجیم، افزود: در حال حاضر معلمین مدارس غیر دولتی طبق قانون کار ۴۴  ساعت در مدرسه کار می‌کنند در حالی که معلم باید ۳۰ ساعت در مدرسه حضور داشته باشد و بخشی از این حضور را در مطالعات او در نظر بگیریم.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی ادامه داد: در همین راستا پیشنهادی در بحث بازنگری قانون مدارس غیر دولتی به مجلس داده‌ایم. اگر این قانون تغییر کند، ساعت کاری معلمان مدارس غیر دولتی نیز از ۴۴ ساعت به ۳۰ ساعت می‌رسد. این پیشنهاد هم اکنون در کمیسیون آموزش مجلس مطرح شده و رای آورده است و منتظر ارجاع آن به صحن مجلس هستیم.به گفته فرهنگیان صدوبیست،وی در بخش دیگر سخنان خود از رتبه‌بندی مدارس غیردولتی خبر داد و با بیان اینکه رتبه‌بندی این مدارس جزو برنامه‌های سازمان مدارس غیردولتی است، تصریح کرد: به دنبال پنج رتبه کردن مدارس غیردولتی هستیم تا شهریه مدارس غیردولتی را به رتبه آنها گره بزنیم. با محقق شدن این امر مدارس غیردولتی همتراز هم شهریه‌های تقریبا یکسانی دریافت خواهند کرد. البته امسال هم با همین نگاه شهریه مدارس غیردولتی را بستیم اما هنوز رتبه مدارس را  اعلام نکرده‌ایم.

منبع ايسنا
وبگردی
کدخبر: 46355 تاریخ انتشار:
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار
  • ۱۲ ساعت
  • ۲۴ ساعت
  • ۴۸ ساعت