کدخبر: 46305 تاریخ انتشار:

فوری؛ استان گیلان آماده باش شد

مدیرکل مدیریت بحران گیلان با اشاره به صدور هشدار سطح نارنجی هواشناسی در استان گیلان، اظهار کرد: تیم واکنش سریع ستاد مدیریت بحران را در استان فعال کردیم و کلیه فرمانداران در حالت آماده باش هستند.

فوری؛ استان گیلان آماده باش شد

به گزارش 9 صبح؛  مدیرکل مدیریت بحران گیلان، با بیان اینکه کلیه فرمانداران در حالت آماده باش هستند، گفت: بخشداران و دهیاران با هماهنگی فرمانداری از تردد مردم در مسیر رودخانه ها و اتراق کردن در حریم و بستر رودخانه ها جلوگیری کنند.

امیر مرادی  با اشاره به صدور هشدار سطح نارنجی هواشناسی در استان گیلان، اظهار کرد: تیم واکنش سریع ستاد مدیریت بحران را در استان فعال کردیم و کلیه فرمانداران در حالت آماده باش هستند.

وی با بیان اینکه احتمال بارش ۸۰ تا ۱۰۰ میلیمتری طی امروز و فردا وجود دارد، خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط تغییر اقلیم، احتمال ماندگاری و شدت گرفتن این سامانه بارشی وجود دارد و لذا باید از جان افراد مراقبت کنیم.

مدیرکل مدیریت بحران گیلان از تشکیل ستاد اضطراری مدیریت بحران در کلیه شهرستان ها خبر داد و تصریح کرد: فرمانداران به عنوان فرمانده عملیات پاسخ به بحران در شهرستان ها اقدام به ایجاد محدودیت های ترافیکی و جلوگیری از استقرار افراد در مناطق پر خطر به ویژه رودخانه های طغیانی کنند.

مرادی با بیان اینکه اکیپ های عملیاتی دستگاه های عضو ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان از جمله آب و برق و گاز نیز در حالت آماده باش هستند، تصریح کرد: شرکت آب منطقه ای استان به عنوان متولی اصلی مدیریت سیلاب ها ورود کرده و دبی رودخانه ها را به صورت لحظه ای و آنلاین پایش می کند.

وی از مردم خواست هنگام عبور از پل ها و آب نماها مراقب باشند و گفت: بخشداران و دهیاران با هماهنگی فرمانداری از تردد مردم در مسیر رودخانه ها و اتراق کردن در حریم و بستر رودخانه ها جلوگیری کنند.

مدیرکل مدیریت بحران گیلان با اشاره به استقرار ماشین آلات آب منطقه ای و راهداری و بنیاد مسکن در حاشیه رودخانه‌های سیلابی، اضافه کرد: مدیریت بحران در استان طبق برنامه جامع پیش می رود و وظیفه کلیه دستگاه ها را مشخص کردیم لذا از مردم نیز می خواهیم به پیام های هشداری توجه کنند تا خطری متوجه آنان نباشد.

 

منبع همشهری
وبگردی
کدخبر: 46305 تاریخ انتشار:
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار
  • ۱۲ ساعت
  • ۲۴ ساعت
  • ۴۸ ساعت