کدخبر: 31580 تاریخ انتشار:

کلاهبرداری ارزی یک زن در اینستاگرام / خانمی خوش‌صحبت بود!

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت از شناسایی و دستگیری یک زن به اتهام کلاهبرداری از شهروندان در اینستاگرام خبر داد.

کلاهبرداری ارزی یک زن در اینستاگرام / خانمی خوش‌صحبت بود!

به گزارش ۹ صبح؛ سرهنگ داود معظمی گودرزی رئیس پلیس فتا تهران بزرگ اظهار کرد: شخصی به پلیس فتا مراجعه و مدعی شد در یکی از کشورهای خارجی خانه‌ای خریدم و وقتی که خواستم هزینه آن را به حساب فروشنده حواله کنم، در فضای مجازی جست‌وجو کردم و با یک صرافی آنلاین در اینستاگرام آشنا شدم. 

این مقام انتظامی عنوان کرد: شاکی در ادامه اظهاراتش عنوان کرد با ادمین این صفحه اینستاگرامی که خانمی خوش‌صحبت بود گفت‌وگو کردم و قرار شد در مرحله اول یک میلیارد ریال پول به حساب صرافی واریز کنم تا این مبلغ به ارز مورد نظر بنده تبدیل شود و به حساب فروشنده در کشور مد نظر حواله شود، اما متأسفانه پس از واریز وجه دیگر پاسخی از سوی آن صفحه دریافت نکردم.

 وی افزود: رسیدگی به پرونده در دستور کار قرار گرفت و با اقدامات تخصصی که توسط همکاران بنده در پلیس فتا صورت گرفت مشخص شد مجرم با جعل عنوان یک صرافی معتبر در شبکه‌های اجتماعی اقدام به کلاهبرداری می کند.

معظمی گودرزی عنوان کرد: پس از تحقیقات تکمیلی متهم در فضای مجازی شناسایی و پس از تشریفات قضایی در یکی از مناطق شمالی تهران دستگیر و به پلیس فتا منتقل شد.

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ گفت: این مجرمین سایبری بعد از حضور در پلیس فتا بزه انتسابی را انکار کردند اما پس از روبه‌رو شدن با شاکی و مشاهده مستندات پرونده لب به اعتراف گشودند و به کلاهبرداری از ۸ نفر با این روش به مبلغ حدود ۱۰ میلیارد ریال اقرار کردند.

منبع تسنیم
وبگردی
کدخبر: 31580 تاریخ انتشار:
ارسال نظر

پربازدیدترین اخبار
  • ۱۲ ساعت
  • ۲۴ ساعت
  • ۴۸ ساعت